Jak zakázat aktualizaci Windows 7 a Windows 8

Ve výchozím nastavení operační systémy Windows 7 a Windows 8 obsahují aktualizační systém.Za to odpovídá tzv. „Windows Update“, je odpovědný za pravidelné přijímání a instalaci aktualizací.

V některých situacích je nutné deaktivovat aktualizaci systému Windows.Například za účelem úspory provozu.Aktualizace je navíc zakázána uživateli pirátských verzí systému Windows.V tomto článku si povíme, jak vypnout aktualizace Windows 7 a Windows 8.

Zakázání aktualizace systému Windows 7 a okna 8přes ovládací panel

Otevřete ovládací panel.Pokud používáte Windows 7, můžete otevřít Ovládací panely z nabídky Start, pokud používáte Windows 8, otevřete úvodní obrazovku a do vyhledávání zadejte „Ovládací panely“.

Na ovládacím panelu otevřete sekci „Systém a zabezpečení“.

Dále otevřete sekci Windows Update.

Poté se před vámi objeví okno Windows Update.V tomto okně musíte kliknout na odkaz „Nastavení“.Tento odkaz je v nabídce vlevo.

Dále se otevře okno „Nastavení parametrů“, ve kterém si můžete vybrat, jak nainstalovat aktualizace pro Windows.

Výchozí metoda je „Instalovat aktualizace automaticky“.Chcete-li úplně zakázat aktualizace systému Windows, které potřebujetenastavte metodu na „Nekontrolovat aktualizace.“

Po změně způsobu instalace aktualizací je třeba uložit nastavení kliknutím na tlačítko „OK“.Po těchto jednoduchých manipulacích bude aktualizace systému Windows zakázána.

Vypnutí aktualizační služby Windows 7 a Windows 8

Vypnutí prostřednictvím ovládacího panelu je dostačující.V případě potřeby však můžete zakázat službu, která odpovídá za provoz Windows Update.

Otevřete okno Správa počítače.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí vyhledávání.Otevřete nabídku Start nebo úvodní obrazovku (pokud máte systém Windows 8) a zadejte „Správa počítače“.V okně „Správa počítače“ přejděte do části „Služby“.

V seznamu služeb, který se otevře, najděte „Windows Update“.

Otevřete vlastnosti služby Windows Update, lze to provést z kontextového menu nebo jednoduchým dvojitým kliknutím.Poté se otevře okno s vlastnostmi této služby.Zde musíte změnit „Typ spouštění“ služby z „Automaticky“ na „Zakázáno“ a poté kliknout na tlačítko „Stop“.

Po dokončení všech akcí zavřete okno vlastností kliknutím na tlačítko „OK“.Tyto akce zcela deaktivují službu.