Jak zakázat bránu firewall systému Windows 10

Firewall (nebo firewall) je program určený k ochraně počítače před útoky hackerů prostřednictvím Internetu a místní sítě.Princip brány firewall je velmi jednoduchý.Analyzuje veškerý příchozí a odchozí provoz a blokuje potenciálně nebezpečná připojení.

Obvykle deaktivace brány firewall v systému Windows 10 není nutná.Funguje správně a nerozptyluje uživatele nekonečnými vyskakovacími okny.V některých případech však může být potřeba jej vypnout.Pokud jste například nainstalovali bránu firewall jiného výrobce.V takovém případě je lepší zakázat vestavěný firewall, aby nedošlo ke konfliktům s novým softwarem.

V tomto materiálu se budeme touto otázkou zabývat.Nyní se naučíte, jak deaktivovat firewall Windows 10.

Zakázání brány firewall pomocí ovládacího panelu

Pro deaktivaci brány firewall je třeba otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Systém a zabezpečení - Windows Firewall“.Potom musíte kliknout na odkaz „Zapnutí nebo vypnutí brány Windows Firewall“, který se nachází v levé části okna.

Dále je třeba vybrat možnost „Zakázat bránu firewall“ pro soukromé a veřejné sítě.

Poté musí být okno zavřeno stisknutím tlačítka „OK“.

Zakázání brány firewall systému Windows 10 prostřednictvím služeb

Předchozí metodazcela deaktivuje ochranu brány firewall.Pokud to nestačí, můžete zakázat službu, která zajišťuje její provoz.Otevřete nabídku Run (kombinace kláves Windows-R) a zadejte příkaz „services.msc“.

Poté uvidíte seznam služeb.Zde musíte najít službu Windows Firewall a otevřít její vlastnosti.

Dále by se mělo otevřít okno „Vlastnosti brány firewall systému Windows“.Zde musíte změnit typ spuštění služby na „Zakázáno“ a kliknout na tlačítko „Stop“.

Poté musíte zavřít okno stisknutím tlačítka „OK“ a restartovat počítač.Po restartování počítače bude služba Windows 10 Firewall zcela deaktivována.