Jak zakázat bránu firewall v systému Windows 7 a Windows 8

Firewall (nebo firewall, firewall, firewall) je software, který chrání počítač před útoky hackerů prostřednictvím počítačové sítě.Firewall kontroluje veškerý provoz a blokuje potenciálně nebezpečná připojení.Windows 7 a Windows 8 mají vestavěný firewall.

Ale i přesto, že plní důležitou ochrannou funkci, je někdy nutné ji deaktivovat.Pokud jste například nainstalovali bránu firewall od jiného výrobce a nechcete, aby byla v konfliktu s řešením již zabudovaným v systému.V této situaci vyvstává otázka, jak zakázat bránu firewall v systému Windows 7 nebo Windows 8 (v závislosti na nainstalované verzi systému Windows).V tomto článku vám řekneme, jak tento problém vyřešit.

Zakázání brány firewall Windows 7 a Windows 8 pomocí ovládacího panelu

Otevřete Ovládací panely.Pokud máte Windows 7, klikněte na tlačítko Start a vyberte "Ovládací panely".Pokud máte Windows 8, otevřete úvodní obrazovku a zadejte „Ovládací panely“.Ve výsledcích vyhledávání uvidíte ikonu Ovládací panely.

Po otevření ovládacího panelu přejděte do části „Systém a zabezpečení“.

Dále přejděte do části „Brána Windows Firewall“

V dalším okně klikněte na odkaz „Povolit a zakázat“firewallWindows. “

Poté uvidíte okno s nastavením brány firewall systému Windows.Zde musíte vypnout bránu firewall pro domácí a veřejné sítě.

Chcete-li výsledek uložit, klikněte na tlačítko „OK“.

Zakázání služby firewall ve Windows 7 a Windows 8

Po vypnutí brány firewall pomocí ovládacího panelu přestane ochrana fungovat.V případě potřeby však můžete zakázat službu, která spouští bránu Windows Firewall.

Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start (pokud máte Windows 7) nebo úvodní obrazovku Windows 8 a do vyhledávání zadejte „Správa počítače“.

Otevřete správu počítače a přejděte do části Služby.

V části Služby musíte najít službu s názvem Brána firewall systému Windows.

Vlastnosti této služby otevřete poklepáním na levé tlačítko myši nebo pomocí kontextového menu.V okně, které se otevře, musíte změnit „Typ spuštění služby“ z „Automaticky“ na „Zakázáno“.

Poté stiskněte tlačítko „Stop“.

Chcete-li výsledek uložit, zavřete okno kliknutím na tlačítko „OK“.