Jak zakázat heslo při vstupu do Windows 10

Jednou z nejčastějších otázek uživatelů Windows 10 jsou otázky týkající se deaktivace hesla při přihlášení.Operační systém Windows 10 vyžaduje, abyste při každém zapnutí počítače a přihlašování zadali heslo pro účet Microsoft, což je pro uživatele docela nepříjemné.Zejména pokud je heslo docela komplikované a uživatel jej nemůže zadat z paměti.

Pokud jste také narazili na podobný problém, měl by vám tento článek pomoci.Nyní se naučíte, jak deaktivovat heslo při vstupu do Windows 10.

Krok č. 1. Provedeme příkaz „netplwiz“.

Chcete-li deaktivovat heslo při vstupu do Windows 10, musíte spustit příkaz „netplwiz“.Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.Můžete například otevřít okno Spustit pomocí kombinace kláves Windows + R a zadat příkaz netplwiz.

Můžete také použít vyhledávání.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a do vyhledávání zadejte „netplwiz“.Poté vás systém vyzve k provedení tohoto příkazu.

Krok # 2. Zakažte heslo při vstupu do Windows 10.

Po provedení příkazu netplwiz na obrazovcePokud máte anglickou verzi systému Windows 10, mělo by se zobrazit okno s názvem „Uživatelské účty“ nebo „Uživatelské účty“. V tomto okně musíte deaktivovat „Vyžadovat uživatelské jméno a heslo“ a kliknout na tlačítko „Ok“.

Krok č. 3. Zkontrolujte, zda je heslo vypnuto.

Po kliknutí na tlačítko „Ok“ bude operační systém vyžadovat potvrzení zadáním hesla.Zadejte aktuálníheslo dvakrát a znovu klikněte na tlačítko „OK“.

Z tohoto důvodu lze deaktivaci hesla u vstupu považovat za úplnou.Nyní po zapnutí počítače nebude systém vyžadovat heslo.Při ukončení režimu spánku však bude vyžadováno heslo.Chcete-li při ukončení režimu spánku deaktivovat heslo, proveďte krok č. 4.

Krok č. 4. Při ukončení režimu spánku deaktivujte heslo.

Pokud máte systém Windows 10 bez aktualizací , abyste mohli při ukončení režimu spánku deaktivovat heslo, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a vybratpoložka „Řízení spotřeby“.

Okno „Správa napájení“ můžete také otevřít otevřením nabídky „Start“.Chcete-li to provést, zadejte hledaný dotaz „Napájení“.

V okně správy napájení přejděte do části „Vyžádat heslo při probuzení“.Odkaz na tuto sekci nastavení je umístěn v nabídce vlevo.Pokud nemáte sekci „Vyžádání hesla po probuzení“, pak možná máte sekci „Akce tlačítka napájení“, kde jsou dostupná stejná nastavení.

Pro přístup ke všem nastavením musíte dále kliknout na odkaz „Změnit nastavení, které momentálně nejsou k dispozici“.

Poté musíte povolit funkci „Nepožádat o heslo“ a uložit nastavení kliknutím na tlačítko „Uložit změny“.

Po těchto jednoduchých manipulacích bude heslo při vstupu do systému Windows 10 zcela zakázáno.Teďoperační systém nebude vyžadovat zadání hesla po zapnutí nebo ukončení režimu spánku.

Pokud máte nainstalované nejnovější aktualizace pro systém Windows 10 , nebudete mít v části „Napájení“ výše uvedená nastavení.Ve vašem případě musíte použít nabídku „Možnosti“.Chcete-li to provést, otevřete "START", přejděte na "Nastavení" a najděte zde sekci "Účty - Nastavení přihlášení".V této sekci bude možnost nazvaná „Vyžadováno přihlášení“, musíte ji uvést do stavu „Nikdy“.Poté systém zakáže heslo při vstupu do systému Windows 10.

Pokud máte systém Windows 10 Professional nebo Windows 10 Enterprise, můžete také použít Editor skupinových zásad.Chcete-li to provést, spusťte příkaz "gpedit.msc" av zobrazeném okně přejděte do části "Konfigurace počítače - Šablony pro správu - Systém - Správa napájení - Nastavení spánku".V této části musíte při ukončení režimu spánku deaktivovat dvě funkce související s požadavkem na heslo (viz níže uvedený obrázek).

Znovu opakuji, že Editor zásad skupiny (gpedit.msc) je k dispozici pouze pro „Windows 10 Professional“ nebo „Windows 10 Enterprise“.Pokud máte „Windows 10 Home“, můžete vypnout požadavek na heslo při ukončení režimu hibernace pouze prostřednictvím nabídky „Nastavení“.