Jak zakázat klávesnici na notebooku s Windows 7 nebo Windows 10

Potřeba deaktivace klávesnice může nastat v různých situacích.Klávesnice je například vypnutá, takže dítě nic netlačí, zatímco se rodiče vzdálili od počítače nebo notebooku.V tomto článku se podíváme na dva způsoby, jak zakázat klávesnici na notebooku nebo stolním počítači se systémem Windows 7 nebo Windows 10.

Vypnutí klávesnice notebooku pomocí Windows 7 nebo Windows 10

Pokud potřebujete klávesnici na chvíli vypnout, nejjednodušší možností je použít „Správce zařízení“.Tento způsob deaktivace klávesnice je velmi jednoduchý, nevyžaduje instalaci dalších programů a funguje jak ve Windows 7, tak ve Windows 10.

Abyste mohli otevřít „Správce zařízení“, musíte stisknout kombinaci kláves Windows-R av okně, které se otevře, zadejte příkaz „mmc devmgmt.msc“.Existují také jiné způsoby , jak otevřít Správce úloh.

Ve „Správci zařízení“ musíte otevřít seznam „Klávesnice“, klepněte pravým tlačítkem myši na klávesnici a vyberte položku nabídky „Smazat. “Pokud je v seznamu „Klávesnice“ najednou několik klávesnic, můžete je všechny vymazat.Po vyjmutí klávesnice ze Správce zařízení se klávesnice vašeho notebooku vypne a přestane fungovat.

Povolitklávesnice, stačí kliknout na tlačítko „Aktualizovat hardwarovou konfiguraci“ nebo restartovat notebook.

Pokud jste vypnuli klávesnici a zavřeli „Správce úloh“, můžete ji otevřít pouze pomocí myši.Chcete-li to provést, jděte po cestě "Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém - Správce zařízení".

Programy pro vypnutí klávesnice notebooku

Pokud potřebujete pravidelně zapínat a vypínat klávesnici na notebooku, nebude používání „Správce zařízení“ příliš pohodlné.Místo toho se můžete uchýlit k používání programů od vývojářů třetích stran.Většina z těchto programů je zdarma a kompatibilní s Windows 7 i Windows 10.

Například můžete použít program Kojenecká klíče.Tento program vytvoří na hlavním panelu samostatnou ikonu, pomocí které můžete klávesnici zapínat a vypínat a ovládat některé další funkce a součásti počítače.

Můžete si stáhnout Batole Keys z mydiv.

Další možností je program Blokování dětských kláves.Po spuštění tohoto programu se zobrazí upozornění, že pro přístup k nastavení je třeba zadat příkaz „kklsetup“ na klávesnici a pro vypnutí programu příkaz „kklquit“.Chcete-li začít pracovat s programem, zadejte „kklsetup“ a v okně, které se otevře, přesuňte posuvník „Zámky klávesnice“ do polohy „Zamknout všechny klávesy“.Tímto způsobem odpojíte klávesnici.Také nebude zbytečné zajistit, aby bylo zahrnuto připomenutí příkazů kklsetup a kklquit.Po provedení všech nastavení zavřete okno pomocí tlačítka „Ok“.

Program Kid Key Lock si můžete stáhnout z oficiálního webu.