Jak zakázat program Windows Defender

Windows Defender nebo Windows Defender je nástroj od společnosti Microsoft určený k ochraně operačního systému před škodlivým softwarem.Počínaje systémem Windows XP je tento nástroj integrován do všech verzí systému Windows.

V některých případech, například po instalaci jiného antiviru, bude nutné Windows Defender deaktivovat.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak zakázat program Windows Defender prostřednictvím ovládacího panelu a služeb.

Chcete-li deaktivovat program Defender , otevřete ovládací panel a přepněte do režimu zobrazení malých ikon.Poté v seznamu součástí vyhledejte program Windows Defender.

Po spuštění programu Windows Defender přejděte do části Programy.

Dále klikněte na tlačítko „Možnosti“.

Poté přejděte do části „Nastavení správce“ a zrušte zaškrtnutí políčka „Použít tento program“.

Chcete-li nastavení uložit, klikněte na tlačítko „Uložit“.Všechno poté je Defender zcela deaktivován.

Můžete také zakázat program Windows Defender prostřednictvím služeb.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start nebo úvodní obrazovku (pokud máte systém Windows 8) a zadejte příkaz services.msc.Poté se před vámi otevře okno se službami.Zde najdete službu Windows Defender.

Otevřete vlastnosti služby Windows Defender a změňte typ spouštění služby z Automaticky na Zakázáno.

Poté klikněte na tlačítko „Stop“ a uložte nastavení kliknutím na tlačítko „OK“.Vše po vypnutí službyProgram Windows Defender přestane fungovat a bude zcela deaktivován.