Jak zakázat reklamy v prohlížeči Google Chrome

Reklama pomáhá webům růst a publikovat nový obsah pro uživatele.Mnoho majitelů webových stránek však otevřeně přehlíží reklamu.Jejich stránky připomínají vánoční strom, který bliká a pálí se všemi barvami duhy.Pokud tyto stránky často musíte navštívit, pravděpodobně jste přemýšleli, jak tuto nepříjemnou reklamu vypnout.V tomto článku se budeme bavit o tom, jak deaktivovat reklamy v prohlížeči Google Chrome.

Naštěstí se v prohlížeči Google Chrome reklama jednoduše vypíná.Musíte pouze nainstalovat doplněk AdBlock, který si můžete stáhnout zcela zdarma z katalogu doplňků a doplňků pro Google Chrome.Podívejme se tedy postupně na celý proces deaktivace reklam v prohlížeči Google Chrome.

Krok č. 1: Otevřete seznam rozšíření Google Chrome.

Otevřete nabídku prohlížeče Google Chrome a vyberte „Pokročilé možnosti - rozšíření“.Poté byste měli vidět stránku se seznamem nainstalovaných rozšíření.Tuto stránku můžete také otevřít zadáním „chrome: //extensions /“ do adresního řádku.

Krok # 2. Přejděte do obchodu s rozšířeními Google Chrome.

Na stránce s rozšířeními je třeba stránku posunout dolů a kliknout na odkaz „Další rozšíření“.Poté by se měl před vámi otevřít úložiště rozšíření a doplňků pro prohlížeč Google Chrome.

Krok # 3. Najděte rozšíření Adblock.

Rozšíření Google Chrome má vyhledávací formulář.Do tohoto formuláře zadejte „Adblock“ a stiskněte klávesu Enter.

Krok č. 4. NainstalujteAdblock rozšíření.

Chcete-li v prohlížeči Google Chrome deaktivovat reklamy, musíte nainstalovat nalezené rozšíření.Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko se znaménkem plus, které se nachází napravo od názvu přípony.

Krok č. 5. Potvrďte instalaci rozšíření.

Poté prohlížeč Google Chrome zobrazí vyskakovací okno s varováním o instalaci rozšíření.V tomto okně klikněte na tlačítko „Přidat“.

Krok č. 6. Počkejte na dokončení instalace.

Po kliknutí na tlačítko „Přidat“ začne instalace rozšíření Adblock.Tento proces by měl trvat jen několik sekund.Po dokončení instalace se na panelu Google Chrome objeví tlačítko Adblock a v prohlížeči se otevře stránka se zprávou „Nyní máte Adblock“.

To je vše, instalace rozšíření Adblock je dokončena, v prohlížeči Google Chrome jsme vypnuli reklamy.

Krok # 7. Nastavte Adblock podle svého přání.

V případě potřeby můžete rozšíření nakonfigurovat, aby bylo možné na některých stránkách zobrazovat reklamy.Chcete-li otevřít nastavení pro toto rozšíření, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu rozšíření a vybrat „Parametry“.

Nastavení rozšíření jsou rozdělena do čtyř karet: obecné, seznam filtrů, nastavení a podpora.Na kartě „Obecné“ můžete povolit některé z nejžádanějších funkcí.Zde například můžete povolit zobrazování reklam ve vyhledávačích.Na kartě Seznamy filtrů můžete povolit nebodeaktivujte filtry, které se používají k deaktivaci reklam v prohlížeči Google Chrome.Karta „Nastavení“ umožňuje nezávisle blokovat reklamy, které standardní filtry Adblock zmeškaly.Poslední karta neobsahuje nastavení, zde jsou informace o rozšíření a jak můžete kontaktovat jeho vývojáře.