Jak zakázat řízení uživatelských účtů nebo UAC v systému Windows 7

Řízení uživatelských účtů (UAC) je mechanismus operačního systému Windows, který řídí spouštění programů a změnu nastavení systému.Pokud pracujete pod účtem správce, UAC vás jednoduše informuje, že se pokoušíte provést potenciálně nebezpečnou akci.Pokud pracujete pod uživatelským účtem, bude řízení uživatelského účtu vyžadovat zadání přihlašovacího a hesla z účtu správce.UAC tak zabraňuje potenciálně nebezpečným činnostem ve vašem operačním systému.

Obecně je kontrola uživatelských účtů velmi užitečným mechanismem, který poskytuje dodatečnou ochranu před viry a jednoduše nebezpečné akce uživatelů.Vyplatí se tedy deaktivovat UAC ve Windows 7 bez zvláštních potřeb.Pokud jste však připraveni snížit úroveň zabezpečení, abyste se zbavili nepříjemných varování, v tomto článku se naučíte, jak zakázat řízení uživatelských účtů ve Windows 7.

V systému Windows 7 přistoupíme k vypnutí řízení uživatelských účtů nebo UAC

K deaktivaci řízení uživatelských účtů v systému Windows 7 potřebujetePřihlaste se pomocí účtu správce nebo alespoň znáte heslo pro účet správce.Jinak nebude fungovat nic, bez administrátorských práv se UAC nedovolí, aby byla deaktivována.Pokud máte přístup ke svému účtuSprávce pak můžete pokračovat.

Otevřete ovládací panel a přejděte do části „Uživatelské účty a bezpečnost rodiny“.Dále musíte otevřít v sekci Účty.Poté byste se měli přesunout na stránku svého účtu.Zde musíte kliknout na odkaz „Změnit nastavení řízení účtu“.

Poté se před vámi objeví okno s nastavením UAC.V tomto okně je posuvník, pomocí kterého můžete upravit frekvenci výskytu výstrah UAC.Chcete-li zcela zakázat UAC v systému Windows 7, musíte přesunout posuvník do nejnižší polohy.

Poté musíte kliknout na tlačítko „OK“ a naposledy potvrdit změny nastavení.

Nemohu zjistit, kde je v systému Windows 7. UAC zakázáno. Co mám dělat?

Pokud nemůžete najít sekci s účty v Ovládacích panelech, můžete použít jeden trik.Stiskněte kombinaci kláves Windows + R a v zobrazeném okně zadejte příkaz „UserAccountControlSettings“.

Tímto příkazem se okamžitě dostanete do nastavení UAC a budete moci zakázat řízení uživatelských účtů.Kromě toho můžete použít vyhledávání v nabídce Start nebo na úvodní obrazovce systému Windows 8.Do vyhledávání zadejte frázi „Účty“ a operační systém najde část ovládacího panelu, kterou potřebujete.

Stačí kliknout na první výsledek vyhledávání a před vámi se otevře okno „Účty“.Poté budete muset kliknout na odkaz„Změnit nastavení ovládání uživatelského účtu“ a budete přesměrováni do okna nastavení UAC, kde můžete zakázat řízení uživatelského účtu.