Jak zakázat testovací režim v systému Windows 10

Někteří uživatelé operačního systému Windows 10 najdou na své ploše záhadný nápis „Test mode“.Tento nápis je umístěn v pravém dolním rohu obrazovky a označuje, že systém pracuje v testovacím režimu.

Testovací režim je režim, ve kterém operační systém Windows 10 umožňuje uživatelům instalovat a používat ovladače, které nejsou podepsány společností Microsoft.Tento režim obvykle používají vývojáři softwaru.Pokud jste tento režim najednou zapnuli, můžete jej vypnout nebo jednoduše odebrat nápis „Test mode“ z plochy.

Vypnutí testovacího režimu v systému Windows 10

Chcete-li deaktivovat testovací režim v systému Windows 10,budete potřebovat příkazový řádek s právy správce.Můžete jej otevřít různými způsoby, nejspolehlivějším způsobem, který přesto funguje, je prohledání nabídky Start.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start, do vyhledávání zadejte příkaz cmd, poté klepněte pravým tlačítkem myši na nalezený program a vyberte příkaz Spustit jako správce.

Poté by se před vámi měla objevit „Příkazový řádek“.Nadpis okna by měl obsahovat nápis „Správce“, což znamená, že „Příkazový řádek“ je spuštěn s právy správce.

Nyní můžete začít deaktivovat testovací režim systému Windows 10. Chcete-li to provést,stačí spustit příkaz „ bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF “ a restartovat počítač.

Po provedení tohoto příkazu a restartu počítače by měl nápis „Test mode“ zmizet z plochy.

Jak odstranit nápis „Test mode“ z plochy

Pokud nemusíte testovací režim deaktivovat, ale jednoduše odstraňte nápis „Test mode“ z plochy, pak tentolze provést pomocí bezplatného programu Universal Watermark Disabler.Tento program je určen k odstranění různých vodoznaků v operačních systémech Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10. Vývojář prohlašuje, že program pracuje ve všech sestavách Windows počínaje sestavením Windows 8 7878.

Za účelem skrytí nápisu “Testujte režim “pomocí Universal Watermark Disabler , stáhněte si jej ze stránek vývojáře, nainstalujte a spusťte jej v počítači.Po spuštění tohoto programu uvidíte malé okno s tlačítkem „Instalovat“.

Stiskněte toto tlačítko a potvrďte použití programu kliknutím na tlačítko „OK“.Poté se váš počítač restartuje a nápis „Testovací režim“ zmizí z plochy.