Jak zakázat Xbox DVR v systému Windows 10

Xbox DVR je funkce, která umožňuje nahrávat video a zvuk během hry.Pomocí této funkce můžete zapomenout na používání aplikací třetích stran.Mnoho uživatelů si však stěžuje, že zahrnutá funkce spotřebovává příliš mnoho počítačových zdrojů, což má za následek snížení výkonu.Řekneme vám, jak deaktivovat Xbox DVR ve Windows 10 několika způsoby, pro různé verze systému.

Způsoby, jak zakázat Xbox DVR ve Windows10

Windows 10, systém, který je neustále aktualizován.A po několika aktualizacích, zejména velkých, si můžete všimnout, že ta nastavení, která byla dříve vypnuta, jsou opět aktivní.Někdy ani úprava registru nezachrání vás před násilným vypnutím zakázaných funkcí.Xbox DVR není výjimkou.Může se zapnout například po velké aktualizaci, kdy je ve skutečnosti nainstalována nová verze, ale se zachováním uživatelských dat a aplikací.

V závislosti na verzi systému se mohou způsoby odpojení DVR lišit.Například v aktualizaci Windows 10 verze Fall Creators Update (1709) byla funkce z aplikace Xbox přenesena do nastavení systému.Budeme analyzovat každou metodu podrobněji.

Zakázání DVR pomocí aplikace Xbox

Ve Windows 10 Creators Update (1703) a starší bylo nahrávání obrazovky dostupné prostřednictvím aplikace Xbox.Obecně platí, že pokud jste tuto aplikaci dříve nespustili, je s největší pravděpodobností zakázána funkce Xbox DVR.Jen pro případ, zkontrolujte:

 • Otevřete aplikaci Xbox;
 • Přejděte na nastavení a otevřete kartu Záznam (Game DVR);

 • Nastavte jezdec do polohy „Vypnuto“

„Staří“ uživateléverze Windows 10, problém s nízkým FPS a výkonem se příliš neobtěžoval.Když byla vydána aktualizace Windows 10 Fall Creators (1709), bylo na tento problém vydáno mnohem více volání.

Zakázání DVR pomocí nastavení systému Windows 10

V aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update, Microsoft ve verzi 1709, přidal Microsoft do systému další herní funkce a snažil se zlepšit herní zážitek uživatelů Windows10. Mnoho uživatelů si však všimlo, že místo zlepšení výkonu her se všechno stalo přesně naopak.Nízké FPS, zpoždění a další problémy, které před aktualizací nebyly.Někteří uživatelé se vrátili k předchozím verzím systému, zatímco jiní určili, že problém spočívá ve funkci Xbox DVR, která spotřebovává většinu prostředků.

Chcete-li vypnout Xbox DVR ve verzích Windows 10 1709 a vyšších, musíte:

 • Otevřete „Nastavení systému Windows“.Kombinace kláves Win + i nebo klikněte na tlačítko Start a vyberte Možnosti (ikona ozubeného kola);

 • Přejděte na kartu „Hry“ a „Nabídka her“;
 • ​​
 • Vypněte možnost „Nahrávat herní klipy, fotografovatobrazovka a vysílání “;

Ale jak již bylo zmíněno, jedná se o dočasná řešení a po aktualizaci (někdy i kumulativní) může být parametr resetován.V takovém případě může pomoci změna nastavení systému.

Zakázání DVR prostřednictvím registru Windows 10

Chcete-li vypnout DVR Xbox pomocí editoru registru Windows 10, proveďte následující kroky:

 • Otevřete editor registru.Chcete-li to provést, stiskněte Win + R a zadejte příkaz „regedit“ v okně Spustit a poté klepněte na OK;

 • V editoru registru projděte větev HKCU \ System \ GameConfigStore a nastavte parametr "GameDVR_Enabled" na 0;

 • Poté postupujte podle větve HKLM \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \, ​​vytvořte sekci a pojmenujte ji "GameDVR";
 • V této části vytvořte parametr DWORD (32 bitů), pojmenujte jej „AllowGameDVR“ a nastavte hodnotu na 0;

 • Restartujte počítač

S vysokou pravděpodobností se po odpojení od registru Xbox již DVR automaticky nezapne.

Zakázání DVR pomocí skupinových politik

Tato metoda je vhodná pro verze Windows 10 Pro, Enterprise a Education.Od začátku a verze „Pro jeden jazyk“ zpočátku neexistuje Editor zásad skupiny.

Chcete-li zakázat Xbox DVR pomocí zásad skupiny, postupujte takto:

 • Spusťte Editor zásad skupiny.Chcete-li to provést, stiskněte Win + R a zadejte příkaz „gpedit.mcs“ v okně Spustit a poté klepněte na OK;

 • Následujte„Konfigurace počítače“ - „Šablony pro správu“ - „Komponenty Windows“ - „Nahrávání a vysílání her Windows“;
 • Otevřete možnost „Povolí nebo zakáže nahrávání a vysílání her Windows“;

 • Vyberte „Zakázáno“ a stiskněte OK;

Další doporučení pro optimalizaci Windows 10 pro hry

Některé systémové funkce vytvořené pro optimalizaci Windows často rušíaplikace a hry.Například stejný herní režim a služby Xbox.Napíšeme několik tipů, které pomohou urychlit systém a zlepšit výkon hry.

 1. Zakažte službu Xbox Live Authentication Manager.

Chcete-li to provést, stiskněte Win + R a do okna Run zadejte příkaz „services.msc“ poproč klikněte na OK.

Vyhledejte službu Správce ověřování Xbox Live a otevřete ji.V řádku „Typ spouštění“ vyberte „Zakázáno“ a klikněte na OK.

Služba je přímo propojena s jinou službou - Xbox Game Monitoring, která může ovlivnit výkon her a aplikací.

 1. Aktualizujte ovladače.Nejnovější verze ovladačů optimalizují provoz zařízení a zvyšují jeho výkon.
 2. Zakázat aplikace třetích stran.Ačkoli herní režim systému Windows 10 by tak měl učinit, ale některé testy ukazují, že obrácené a ruční zakázání softwaru třetích stran může být větší nárůst než herní režim.