Jak zapisovat na Windows 10 flash disk

Potřeba spouštěcí jednotky USB Flash se systémem Windows 10 vyvstává nejen v případě, že potřebujete nainstalovat tento operační systém.Existují i ​​jiné případy, kdy je to nezbytně nutné.Například pomocí této nápovědy můžete obnovit poškozený systém nebo otevřít příkazový řádek, i když se systém Windows 10 nespustí.Nyní se naučíte, jak zapisovat na flash disk Windows 10 pomocí Ultra ISO a nástroje Microsoft Media Creation Tool.

Jak zapsat soubor USB Windows 10

na USB flash disk ISO soubor s operačním systémem Windows 10, pak jej můžete snadno zapsat na USB flash disk.To lze provést pomocí různých programů.Jako příklad si ukážeme, jak se to dělá za použití programu Ultra ISO jako příkladu.

Program Ultra ISO je placený program pro práci s obrazy disků.Stojí to asi 30 $ a pokud potřebujete hodně pracovat s obrazy disků, doporučuji jej zakoupit.Chcete-li však zaznamenat obraz operačního systému Windows 10 na USB flash disk, můžete použít zkušební období, které v Ultra ISO trvá 30 dní.

Otevřete tedy program Ultra ISO a pomocí něj otevřete soubor ISO v systému Windows 10. To je módní pomocí nabídky „File - Open“ nebo pomocí tlačítka „Open“ na panelu nástrojů.

Poté otevřete nabídku „Samonahrávání“ a vyberte tam „Vypálit obraz pevného disku“.S pomocíTato funkce umožňuje soubory z obrazu disku zapisovat na USB flash disk.

Zbytek je stále jednodušší.Zobrazí se okno pro zápis souborů na USB flash disk.Není třeba nic konfigurovat.Ujistěte se, že je v rozbalovací nabídce „Disková jednotka“ vybrána požadovaná jednotka Flash.Poté stačí kliknout na tlačítko „Záznam“.

Poté bude program Ultra ISO vyžadovat potvrzení k odstranění souborů a po jeho přijetí začne psát Windows 10 na USB flash disk.

Jak zapisovat na USB flash disk Windows 10 pomocí nástroje Microsoft Media Creation Tool

Tento způsob vypalování Windows 10 na USB flash disk zahrnuje použití nástroje Microsoft Media Creation Tool, který je zdarma stáhnout z webu společnosti Microsoft.Tento nástroj umožňuje zaznamenat zaváděcí USB flash disk s Windows 10, zahájit aktualizaci na Windows 10 a také stáhnout ISO soubor s obrázkem Windows 10.

Abyste vypálili Windows 10 na USB flash disk, musíte si stáhnout tentoa spusťte na vašem počítači.Pak je třeba postupovat podle pokynů na obrazovce.Níže ukážeme celý proces zápisu Windows 10 na USB flash disk pomocí tohoto nástroje.

V první fázi práce s nástrojem Microsoft Media Creation Tool musíte vybrat možnost „Vytvořit instalační médium pro jiný počítač“.

Dále je třeba vybrat hlavní parametry operačního systému Windows 10: jazyk, vydání a architektura.Zvolíme například ruský jazyk, vydání systému Windows 10 Home a 64bitovou architekturu.Vyberete si ty parametry, které potřebujete.

Dalším krokem je výběr média.Zde musíte vybrat položku „USB flash disk“.Pokud vyberete „soubor ISO“, budete vyzváni ke stažení souboru ISO.Později lze takový soubor ISO zapsat na jednotku USB Flash nebo na disk CD pomocí systému Ultra ISO.

Posledním krokem je výběr USB flash disku, na který bude zapsán Windows 10.

Poté Microsoft Media Creation Tool stáhne potřebné soubory z Internetu.a zapsat je na USB flash disk.

Po dokončení nahrávání se zobrazí zpráva oznamující, že je váš flash disk připraven.Klepnutím na tlačítko Dokončit dokončete nástroj Microsoft Media Creation Tool.

Nyní lze tuto jednotku USB Flash použít k instalaci systému Windows 10 do počítače.