Jak zavřít program v systému Windows 8

Hlavní novinkou v Windows 8 je takzvané metro-rozhraní, které se obvykle označuje jako kachlová rozhraní.Už jsme hovořili o tom, jak pomocí rozhraní Metro spustit ovládací panel nebo vypnout počítač.Nyní budeme hovořit o tom, jak uzavřít aplikace ve Windows 8.

Protože kachlová rozhraní Windows 8 je navržena pro použití především na obrazovkách s dotykovým ovládáním, proces uzavírání programů je optimalizován speciálně pro tento model použití.Uživatelé zde prostě prostě nejsou žádné „červené kříže“ a uzavření takových programů pomocí myší není příliš pohodlné.V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak ukončit programy v systému Windows 8 (kachlová rozhraní).

Nejjednodušší způsob, jak ukončit program v systému Windows 8, je přetažení programu dolů po obrazovce. Chcete-li to provést, přesuňte ukazatel myši na horní okraj obrazovky, dokud se neobjeví ukazatel ve tvaru ruky.Dále podržte levé tlačítko myši a přetáhněte aplikaci dolů k dolnímu okraji obrazovky.Tímto jednoduchým pohybem program zcela uzavřete.

Programy můžete zavřít také pomocí panelu s otevřenými okny umístěnými na levém okraji obrazovky. Chcete-li spustit tento panel, použijte kombinaci kláves Windows + Tab nebo pohněte myší v levém horním rohu.Poté klikněte pravým tlačítkem na otevřené okno a vyberte položku Zavřít.

Kromě toho, pro zavírání programů ve Windows 8 (Metro-interface) to funguje aobvyklá klávesová zkratka Alt + F4. Pokud jste zvyklí pracovat s klávesnicí více než s myší, bude pro vás tato metoda výhodnější.