Jak zcela odebrat ovladač NVIDIA GeForce nebo AMD Radeon

Obvyklý postup pro odebrání ovladačů z grafické karty se neliší od odebrání jiných programů.Musíte přejít do části „Ovládací panely“, tam otevřít sekci „Programy“, najít požadovaný ovladač a začít jej odinstalovat.

Tento postup však nevede k úplnému odstranění.Obvykle po ovladači zůstanou některé soubory, složky a také položky registru v systému.A v některých případech to může po instalaci nových ovladačů vést k dalším problémům.Kromě toho existují situace, kdy standardní postup odebrání nefunguje vůbec.Uživatel jednoduše obdrží chybovou zprávu a ovladač nebude odstraněn.

K vyřešení těchto problémů existuje bezplatný program Display Driver Uninstaller.Tento program byl speciálně navržen tak, aby zcela odstranil ovladače NVIDIA GeForce a AMD Radeon z operačního systému.S ním můžete zcela odstranit starý ovladač a nainstalovat nový od nuly.Dále budeme hovořit o tom, jak se to dělá.

Krok # 1. Stáhněte a rozbalte program Uninstaller Display Driver Uninstaller.

Pokud chcete zcela odebrat ovladače NVIDIA GeForce a AMD Radeon, musíte si nejprve stáhnout oficiální odinstalační program Display Driver Uninstaller z oficiálních stránek.Po stažení obdržíte samorozbalovací archiv ve formátu EXE.Rozbalte obsah tohoto archivu do libovolné složky.

Krok # 2. Spusťte počítač v nouzovém režimu.

Program v zásadě funguje také v normálním režimu, ale vývojář doporučuje, abyste ovladače zcela odebrali pouze z nouzového režimu.režim, aby se zabránilo dalším problémům.Proto restartujte počítač a přejděte do nouzového režimu.

V předchozích článcích si můžete přečíst, jak se dostat do nouzového režimu: vstup do nouzového režimu ve Windows 10 a Windows 7.

Krok # 3: Odstraňte ovladače pomocí odinstalačního programu Display Driver Uninstaller.

Po spuštění v nouzovém režimu můžete pokračovat v odinstalování ovladačů.Chcete-li to provést, spusťte program odinstalace ovladače ovladače, který jste dříve rozbalili.Po spuštění musíte vybrat grafickou kartu, jejíž ovladače chcete ze systému zcela odebrat.

Poté musíte klepnutím na tlačítko odebrat ovladače.V programu jsou k dispozici tři tlačítka:

  • Odstranit a restartovat;
  • Odinstalovat bez restartu;
  • Vymazání a odstavení;

Pokud potřebujete pouze odstranit staré ovladače, pak první možností je „Odinstalovat a restartovat“, pokud po odinstalování ovladačů chcete nainstalovat novou grafickou kartu, provede se poslední možnost „Odinstalovat a vypnout“,

Je třeba poznamenat několik bodů, které se týkají činnosti programu pro odinstalaci ovladačů zobrazení:

  • Ovladače jsou odstraněny okamžitě po kliknutí na jedno z tlačítek „Odstranit“..Nezobrazují se žádná další varování.
  • Program navíc zakáže stahování ovladačů pomocí služby Windows Update.Pokud potřebujete tuto funkci povolit, je v programu k tomu speciální tlačítko.
  • Program podporuje více než tucet různýchjazyky.Pro změnu jazyka v pravém dolním rohu je speciální rozbalovací nabídka.