Jak zjistit, co je moje zvuková karta

Zvuková karta je součást počítače, která je obvykle přehlížena.Proto velmi často ani pokročilí uživatelé PC nevědí, která zvuková karta je v počítači.Tyto informace však mohou být potřebné například pro nalezení a stažení ovladačů.V tomto článku vám řekneme, jak zjistit, jakou zvukovou kartu máte.

Definice modelu zvukové karty musí být zahájena otevřením Správce zařízení.Můžete to udělat několika způsoby.Nejjednodušší možností je jednoduše otevřít nabídku Start (nebo úvodní obrazovku, pokud používáte Windows 8) a do vyhledávání zadat frázi „Správce zařízení“.Poté systém sám najde a nabídne vám otevření tohoto programu.

Po otevření Správce zařízení musíte najít sekci „Zvuková, obrazová a herní zařízení“ a najít zvukovou kartu.Upozorňujeme, že v sekci „Zvuková, obrazová a herní zařízení“ může být několik zařízení, například se zde mohou objevit zvukové karty, webové kamery a další mediální zařízení.Proto je velmi důležité nezaměňovat.

Na našem snímku obrazovky je jako název zvukové karty uveden „VIA High Definition Audio“.Z toho můžeme usoudit, že počítač používá zvukovou kartu VIA.Název konkrétního modelu však není znám.Důvodem je skutečnost, že počítač používá integrovanou zvukovou kartu.V případě diskrétní zvukové karty by se ve Správci zařízení měl zobrazit celý název modelu.

Pro vícespecifické informace o integrované zvukové kartě, potřebujeme program Everest.Spusťte tento program a přejděte na kartu „HD audio“.To bude označovat konkrétní model zvukového čipu, který se používá na základní desce.

V našem případě se zvukový čip nazývá „VIA VT1708S“