Jak zjistit, co je RAM v počítači

Paměť s náhodným přístupem je těkavá paměť, ve které jsou ukládány programy a data, se kterými procesor pracuje.Celková rychlost celého počítače závisí také na rychlosti paměti RAM.

Při upgradu počítače je proto nejprve běžné změnit RAM nebo zvýšit její objem.Chcete-li však upgradovat RAM, musíte vědět, co je RAM v počítači a kolik.Nyní budeme hovořit o tom, jak zjistit, jak RAM je v počítači.

Používáme program CPU-Z

Abychom zjistili, co je RAM v počítači (a také , kolik RAM je v počítači ) K prohlížení vlastností počítače můžete použít jakýkoli program.Například program CPU-Z.Program CPU-Z je zcela zdarma a lze jej stáhnout z oficiálních stránek cpuid.com.

Poté, co jste stáhli a nainstalovali program CPU-Z, musíte jej spustit s právy správce.V otevřeném programu přejděte na kartu „Paměť“.

Zde je uveden typ RAM, v tomto případě je to DDR3, jakož i jeho objem, který je 4096 MB nebo 4 GB.

Používáme program PC Wizard

Druhý program, který vezmeme v úvahu, je program PC Wizard.Tento program je také zdarma a je k dispozici ke stažení na cpuid.com.Pomocí Průvodce PC již můžete získat mnohem více informací.

S cílem zjistit, jak RAM stojípočítač musí kliknout na tlačítko „ Základní deska “ v části „Železo“ a poté kliknout na řádek „Fyzická paměť“.Poté se v dolní části programu zobrazí všechny dostupné informace o paměti RAM.

Zde najdete: počet slotů, výrobce, provozní režimy paměti RAM, tvarový faktor, napětí atd.Pokud je nainstalováno několik modulů RAM, zobrazí se všechny informace pro každý modul zvlášť.