Jak zjistit frekvenci procesoru

Hodinová frekvence procesoru je jednou z jeho hlavních charakteristik.Frekvence CPU je počet hodinových cyklů, které procesor provádí za jednotku času.Jednoduše řečeno, čím vyšší je taktovací rychlost procesoru, tím vyšší je jeho výkon, procesor s vyšší frekvencí, ceteris paribus, vyrovnat se s prací rychleji.

Navzdory skutečnosti, že frekvence procesoru je velmi důležitá vlastnost, ne všichni uživatelé znají frekvenci procesoru, který je nainstalován v jejich počítači.Nyní budeme hovořit o tom, jak zjistit frekvenci procesoru v operačním systému Windows.

Jak zjistit frekvenci procesoru pomocí vestavěných nástrojů systému Windows.

V operačním systému Windows můžete velmi rychle a snadno zjistit frekvenci procesoru.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti objektu Tento počítač nebo postupujte podle cesty: Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém.Poté se před vámi otevře okno „Zobrazit základní informace o vašem počítači“.Zde můžete zjistit frekvenci procesoru a parametry, jako je model procesoru, velikost paměti RAM a kapacita systému.

Jak zjistit frekvenci procesoru pomocí programu CPU-Z.

Ve zkoumaném okně je však uvedena standardní frekvence pro tento procesor, avšak mnoho moderních procesorů je schopno změnit frekvenci v závislosti na zatížení.Pokud tedy chcete znát aktuální frekvenci procesoru, musíte pro zobrazení použít jeden ze specializovaných programůvlastnosti.Například program CPU-Z.

Pomocí programu CPU-Z můžete zjistit všechny možné vlastnosti procesoru.Ve spodní části okna na kartě CPU najdete aktuální frekvenci procesoru.

Kromě toho můžete zjistit frekvenci procesoru v BIOSu.

Toto je užitečné, pokud operační systém není již v počítači nainstalován.