Jak zjistit, kdo je připojen k mému Wi-Fi

Bezdrátová technologie Wi-Fi se již stala nedílnou součástí moderního života.Nyní jsou sítě Wi-Fi téměř všude: od běžných bytů po hotely a nákupní centra.

Hlavní výhodou Wi-Fi je nedostatek vodičů.Pro připojení k místní síti a internetu pomocí Wi-Fi nepotřebujete nic jiného než samotné zařízení, které tuto technologii bezdrátového přenosu dat podporuje.

Z hlavní výhody však vyplývá hlavní nevýhoda Wi-Fi.Hlavní nevýhodou je jeho dostupnost.V jednom z našich článků jsme již hovořili o tom, jak chránit vaši síť Wi-Fi.Někdy však ochrana neobstojí a lidé třetích stran získají přístup k vaší bezdrátové síti.Existují také případy, kdy by síť Wi-Fi měla být otevřená všem, pak je ještě obtížnější ovládat uživatele připojené k síti.V tomto článku si povíme, jak zjistit, kdo je připojen k vaší Wi-Fi routeru a Wi-Fi síti.

Zobrazení připojení prostřednictvím webového rozhraní routeru Wi-Fi

Základ všech Wi-FiSíť je vždy směrovač nebo přístupový bod.Taková zařízení jsou obvykle řízena pomocí webového rozhraní, tj. Rozhraní, ke kterému lze přistupovat pomocí libovolného prohlížeče.S přístupem k webovému rozhraní routeru můžete konfigurovat jeho parametry a také získatInformace o všech připojených zařízeních.

Když tedy chci zjistit, kdo je připojen k mému Wi-Fi, využívám možnosti routeru.Ve většině případů je router přístupný na následujících adresách:http://192.168.0.1nebohttp://192.168.1.1 .

Po vstupu do webového rozhraní routeru Wi-Fi musíte najít stránku, která zobrazuje informace o připojených zařízeních.Zde by měly být uvedeny názvy zařízení, jejich IP adresy, MAC adresy a další informace.

Prohlížení připojení pomocí programu Wireless Network Watcher

Pokud nemáte přístup k routeru nebo jej jednoduše nemůžete najítwebové rozhraní s potřebnými informacemi, pak můžete použít program Wireless Network Watcher.Díky tomu můžete rychle a snadno zjistit, kdo je připojen k vašemu Wi-Fi.

Wireless Network Watcher nevyžaduje instalaci.Jediné, co musíte udělat, je stáhnout a spustit tento program.

Po spuštění prohlížeč bezdrátové sítě prohledá síť a zobrazí seznam všech zařízení, která jsou připojena k vašemu Wi-Fi.

Program je velmi výhodný, má však jedno omezení.Musí být spuštěn z počítače, který je připojen ke směrovači pomocí kabelu.V opačném případě nebude program schopen zobrazit informace o všech připojených zařízeních.

Takže máte seznam připojených zařízení.Jak ale víte, které patří vám a které ne.Existují dva způsoby, jak identifikovat „cizince“: podle názvu zařízení a MAC adresy.

Můžete identifikovat zařízení někoho jiného podle jehojméno.To bude zvláště snadné, pokud vaše zařízení mají jedinečná a chytlavá jména.Pokud názvy zařízení nejsou informativní, můžete ověřit MAC adresy.Chcete-li to provést, musíte se podívat na adresy MAC ve svých zařízeních a porovnat je s těmi, které router způsobuje.