Jak zjistit, kolik jader je v počítači

Uživatelé se často ptají, jak zjistit, kolik jader je v počítači nebo v notebooku.Obvykle položení takové otázky znamená počet jader v procesoru.Naštěstí je získávání informací o počtu jader velmi jednoduché.V tomto článku si ukážeme dvě univerzální metody, které budou fungovat v každém případě.

Metoda č. 1. Zobrazení informací o procesoru prostřednictvím vlastností systému.

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak zjistit, kolik jader v počítači je otevřít vlastnosti systému a vidět název procesoru.Existuje mnoho způsobů, jak otevřít vlastnosti systému.Můžete například jednoduše stisknout kombinaci kláves Windows + Pause /Break nebo klepnout pravým tlačítkem myši na ikonu počítače na ploše a vybrat „Vlastnosti“.Tyto metody budou fungovat v jakékoli verzi systému Windows.

Vlastnosti systému můžete také otevřít prostřednictvím „Ovládacího panelu“.Pokud máte systém Windows 7 nebo novější verzi systému Windows, musíte pro otevření vlastností systému otevřít „Ovládací panely“ a přejděte do části „Systém a zabezpečení - Systém“.V systému Windows XP stačí otevřít ovládací panel a přejít do části Systém.

Pokud máte Windows XP, bude okno s vlastnostmi systému vypadat jako na níže uvedeném snímku obrazovky.

V systémech Windows 7, Windows 8 a Windows 10 vypadá okno s vlastnostmi systému trochu jinak (snímek obrazovky níže).

Ale bez ohledu na to, jak vypadá okno s vlastnostmi systému, zde bude vždy uveden název vašeho procesoru.Zadejte název modeluzpracovat do jakéhokoli vyhledávače a přejít na oficiální web výrobce.

Na webových stránkách výrobce prostudujte technické specifikace vašeho procesoru a najděte zde informace o počtu jader v procesoru.

Metoda č. 2. Zobrazení informací o procesoru pomocí programu CPU-Z.

Pomocí speciálních programů můžete také zjistit, kolik jader je v počítači.Můžete například použít program CPU-Z.Tento program je navržen tak, aby zobrazoval specifikace procesoru.S ním můžete zjistit všechny vlastnosti procesoru, aniž byste museli jít na oficiální web výrobce procesoru.

Nejprve musíte stáhnout program CPU-Z z oficiálních webových stránek.Chcete-li to provést, přejděte na web http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html, klikněte na tlačítko „NASTAVENÍ ANGLICKY“.

Poté nainstalujte do svého počítače program CPU-Z.

A spustit pomocí zástupce na ploše.Po spuštění tohoto programu uvidíte všechny možné informace o vašem procesoru.Chcete-li zjistit, kolik jader je v počítači (na procesoru), věnujte pozornost parametru Cores, který je umístěn na samém spodku okna.

Vedle tohoto parametru se zobrazí počet jader na vašem počítači.