Jak zjistit, která grafická karta je na notebooku

Notebooky mohou být vybaveny jak vestavěnou grafickou kartou, tak diskrétní.Kromě toho mohou grafické karty v noteboocích pocházet z Nvidia nebo AMD a grafické karty v noteboocích mohou být buď herní, nebo pravidelné.Obecně platí, že rozmanitost grafických karet pro notebooky není nižší než rozmanitost grafických karet pro stolní počítač.V tomto článku si povíme, jak zjistit, která grafická karta je na notebooku.

Metoda č. 1. Zjistíme informace o grafické kartě, která je na notebooku, pomocí Správce zařízení.

Pokud chcete vědět, která grafická karta je v notebooku, můžete použít „Správce zařízení“.

Chcete-li otevřít „Správce zařízení“, otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Systém a zabezpečení“ a poté do podčásti „Systém“.Poté se před vámi otevře okno „Zobrazit základní informace o vašem počítači“.V okně klikněte na odkaz „Správce zařízení“.

Aplikaci „Správce zařízení“ můžete spustit také prohledáním nabídky Start nebo na úvodní obrazovce (pokud používáte Windows 8).Jednoduše otevřete nabídku Start (nebo úvodní obrazovku) a zadejte hledaný výraz „Správce úloh“.Poté vám operační systém nabídne otevření tohoto programu.

V extrémních případech můžete k otevření „Správce úloh“ použít nabídku „Spustit“.Stiskněte kombinaci kláves Win + R a po otevření okna „Spustit“ zadejte příkaz „devmgmt.msc“ a stiskněte klávesu Enter.

V okně „Správce úloh“ uvidíteseznam nainstalovaných zařízení.Chcete-li zjistit, která grafická karta je v notebooku, musíte najít a otevřít sekci „Grafické karty“.

Zde bude uveden název grafické karty nainstalované v počítači.

Metoda číslo 2. Zjistíme informace o grafické kartě, která je na notebooku pomocí programů třetích stran.

Nevýhodou předchozí metody je to, že můžete zjistit pouze název grafické karty, která je na notebooku.Pokud chcete získat všechny možné informace o grafické kartě, musíte použít programy třetích stran.Jedním z nejlepších programů pro získávání informací o grafické kartě je bezplatný program GPU-Z.

Pomocí programu GPU-Z můžete zjistit, která grafická karta je v notebooku, a také získat všechny technické informace a informace z teplotních senzorů,umístěn na grafické kartě.