Jak zjistit, která grafická karta je v počítači, pokud neexistují ovladače

Pokud jsou v počítači nainstalovány ovladače, pak je docela snadné zjistit, která grafická karta je v počítači nainstalována.Můžete otevřít „Správce zařízení“ nebo zavolat „DirectX Diagnostic Tool“.Pokud však v počítači nejsou nainstalovány ovladače grafické karty, tyto metody nebudou fungovat.Protože grafická karta není operačním systémem jednoduše detekována.

Pokud se ocitnete v podobné situaci, musíte se uchýlit k pomoci programů třetích stran.Nejlepší je v tomto případě bezplatný program GPU-Z.Stáhněte si tento program a spusťte jej v počítači.Po spuštění se před vámi objeví okno se všemi možnými informacemi o vaší grafické kartě.Přesný název modelu bude uveden v horní části okna.

Zde najdete také výrobce své grafické karty.Informace o něm jsou uvedeny v poli „Subvendor“.

Kromě GPU-Z existují i ​​další programy, pomocí kterých můžete zjistit, která grafická karta je v počítači.Můžete například použít bezplatný program CPU-Z.Tento program je určen k prohlížení informací o procesoru.Pokud však přejdete na kartu „Grafika“, bude zde uveden model grafické karty a některé její vlastnosti.

Další možností je program HWmonitor.Tento program je určen k zobrazení teploty komponent, ale můžete jej použít k nalezení modelu grafické karty nainstalované v počítači.

Nevýhodou programu HWMonitor je, že jezobrazí model grafické karty, ale ne vždy zobrazí jeho výrobce.