Jak zjistit, která grafická karta ve Windows 7

Daleko od každého uživatele ví, který model grafické karty se používá na jeho počítači.Proto, když je nutné aktualizovat ovladač nebo nainstalovat novou hru, uživatelé se často ptají, jak sledovat grafickou kartu v systému Windows 7. Pokud se ocitnete v podobné situaci, měl by tento článek pomoci.

Možnost č. 1. Správce zařízení.

Chcete-li zjistit, která grafická karta je nainstalována v systému Windows 7, můžete použít „ Správce zařízení “.„Správce zařízení“ je nástroj zabudovaný do systému Windows 7 určený ke správě zařízení připojených k počítači.Abyste mohli otevřít „Správce zařízení“, musíte spustit příkaz „ mmc devmgmt.msc “.

Můžete také otevřít nabídku Start a pomocí vyhledávání vyhledat „Správce zařízení“.

Po spuštění nástroje „Správce zařízení“ musíte otevřít sekci „Video Adapters“ a zobrazit zde název své grafické karty.

Možnost č. 2. Diagnostický nástroj DirectX.

Dalším docela jednoduchým způsobem sledování grafické karty v systému Windows 7 je použití diagnostického nástroje DirectX.Tento nástroj je integrován do operačního systému Windows 7 a umožňuje získat informace o DirectX a dalších systémových parametrech.Abyste mohli otevřít „DirectX Diagnostic Tool“, musíte spustit příkaz „ dxdiag “.

Poté, co se před vámi objeví okno „DirectX Diagnostic Tool“, přejděte na kartu „Display“.Tady v sekci„Zařízení“ označuje název vaší grafické karty.

Jak zjistit, která grafická karta v systému Windows 7 není nainstalovánaovladače

Pokud nejsou v počítači nainstalovány ovladače, nemusí výše popsané způsoby prohlížení informací o grafické kartě fungovat.Důvodem je skutečnost, že bez ovladačů nemusí systém Windows 7 určit název grafické karty.V takových případech je třeba pro sledování grafické karty v systému Windows 7 použít speciální programy.

Nejoblíbenějším programem pro prohlížení informací o grafické kartě je GPU-Z.Stáhněte si tento program z oficiálních stránek a spusťte jej v počítači.Po spuštění se zobrazí malé okno s informacemi o grafické kartě.Název grafické karty se zobrazí v horní části okna.A o něco níže v poli „Subvendor“ se zobrazí informace o výrobci, který tuto kartu vydal.

Jak sledovat grafickou kartu v systému Windows 7, pokud se počítač nespustí

Pokud se počítač nespustí, abyste získali informace o grafické kartě,Grafickou kartu můžete zobrazit přímo.Zadní strana grafické karty má obvykle nálepku označující model.

Také informace o grafické kartě jsou uvedeny na krabici, v dokumentaci a v záručním listu.