Jak zjistit, která RAM základní deska podporuje

Množství paměti RAM je jednou z hlavních charakteristik jakéhokoli počítače.Závisí na tom, kolik programů může uživatel běžet současně bez výrazné ztráty výkonu.Rychlost samotné paměti také ovlivňuje výkon počítače.

Výběr RAM pro počítač je proto velmi důležitým okamžikem.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit, která RAM základní deska a procesor podporují.

Chcete-li zjistit, jaký druh paměti RAM podporuje základní deska, musíte navštívit oficiální web výrobce této desky, najít tam správný model a vidět jeho vlastnosti.Pokud nevíte , na které základní desce jste aktuálně nainstalovali, můžete tyto informace získat pomocí jakéhokoli programu k zobrazení vlastností počítače.Můžete například použít bezplatný program CPU-Z.

Spusťte CPU-Z v počítači a přejděte na kartu Mainboard.Zde nahoře bude uveden výrobce základní desky (Výrobce) a jeho model.

Tyto údaje bereme (výrobce a model základní desky) a zadáváme je do jakéhokoli vyhledávače.Poté musíte prostudovat výsledky vyhledávače a přejít na oficiální web výrobce.Odkaz na oficiální stránky bude s největší pravděpodobností v samém vrcholu výsledků vyhledávání.

Poté, co přejdete na oficiální web výrobce, uvidíte informace o vaší základní desce.Tady musíte jítstránku s podrobnými specifikacemi a najděte zde informace o tom, která RAM podporuje tuto konkrétní základní desku.

Také se musíte podívat, jaké maximální množství paměti RAM podporuje základní deska.

Je třeba poznamenat, že řadič paměti je po dlouhou dobu zabudován do procesoru, a nikoli do severního mostu čipové sady.Proto musíte zkontrolovat nejen to, které RAM základní deska podporuje, ale také jakou paměť procesor podporuje.Děje se to stejným způsobem.Spustíme CPU-Z a na záložce CPU se podíváme na model procesoru.

Poté zadáme do vyhledávače název procesoru a přejdeme na oficiální web výrobce.

Dále studujeme vlastnosti procesoru a hledáme zmínku o paměti, kterou tento procesor podporuje.

Na stejném místě se podíváme na maximální množství paměti RAM, které váš procesor podporuje.

Závěry a tipy pro výběr paměti RAM pro počítač:

  • Aby RAM fungovala,musí být podporována jak základní deskou, tak procesorem.Informace o typu paměti RAM (DDR1, DDR2 atd.) a maximálních frekvencích lze nalézt na oficiálních webových stránkách výrobce základní desky a procesoru.
  • Velikost paměti RAM by neměla překročit maximální částku uvedenou v charakteristikách základní desky a procesoru.
  • Nejlepší volba jeRAM s maximální frekvencí podporovanou jak základní deskou, tak procesorem.Není však nutné používat nejrychlejší podporovanou paměť.Pokud chcete ušetřit peníze, můžete si vybrat RAM s nižšími frekvencemi a vše bude fungovat.
  • Pokud nainstalujete potřebný typ paměti RAM (DDR1, DDR2 atd.), Ale s vyššími frekvencemi, bude to stále fungovat, ale při maximální frekvenci, kterou budou podporovat základní deska a procesor.
  • Pokud instalujete paměťové moduly s různými kmitočty, budou pracovat na maximální frekvenci nejpomalejšího modulu.Takové situaci se však nejlépe vyhneme.
  • Pokud chcete zvýšit množství paměti RAM, je vhodné zvolit paměťové moduly se stejnými vlastnostmi jako ty, které jsou již nainstalovány.