Jak zjistit, která zvuková karta je v počítači

Zvuková karta je součást, které je věnována velmi malá pozornost.Poměrně často ani zkušení uživatelé nevědí, která zvuková karta je v počítači.

Pokud si také nepamatujete, co je zodpovědné za přehrávání zvuku v počítači, měl by vám tento článek pomoci.Zde se podíváme na tři způsoby, jak získat informace o zvukové kartě.

Metoda č. 1. Používáme program AIDA64.

Nejspolehlivějším způsobem, jak zjistit, která zvuková karta je ve vašem počítači, je použití programu AIDA64 (dříve nazývaného Everest).Tento program je placený, ale můžete si stáhnout jeho verzi TRIAL, která funguje 30 dní.Verze TRIAL vám stačí zobrazit informace o zvukové kartě.

Stáhněte si program AIDA64, nainstalujte a spusťte v počítači.Poté otevřete sekci „Multimédia - HD audio“.V této části se zobrazí informace o zvukové kartě.

Abyste získali přesné jméno zvukové karty, musíte si prostudovat informace, které se zobrazují v dolní části okna.V našem případě byl správný název zvukové karty zobrazen, pouze pokud vyberete název čipu (Realtek ALC899).

Metoda číslo 2. Používáme program Piriform Speccy.

Dalším způsobem, jak zjistit, která zvuková karta je ve vašem počítači, je Piriform Speccy.Na rozdíl od AIDA64 je tento program zcela zdarma.

Po spuštění Piriform Speccy přejděte do části „Zvuková zařízení“.Tady v bloku„Zvukové karty“ by se měl zobrazit název zvukové karty.

Metoda číslo 3. Používáme vestavěné nástroje Windows.

Tato metoda nemusí fungovat, pokud v počítači nejsou nainstalovány ovladače zvukové karty.Proto ji lze považovat za další možnost.

Pokud chcete pomocí vestavěných nástrojů systému Windows zjistit, jaká zvuková karta je v počítači, musíte stisknout kombinaci klávesWindows + Ra do zobrazeného menu zadejte příkaz „ mmc devmgmt..msc . "

Tím otevřete okno „ Správce zařízení “.V sekci „Zvuková, herní a video zařízení“ se zobrazí název zvukové karty.

Pokud se v části „Zvuková, herní a video zařízení“ nezobrazí nic nebo se nezobrazí neznámé zařízení, nejpravděpodobnějším problémem je, že ovladače zvukové karty nejsou v počítači nainstalovány.Vyzkoušejte první dva způsoby.