Jak zjistit, který DirectX je nainstalován

DirectX je součástí operačního systému Windows, která se používá při programování počítačových her a jiných programů pomocí trojrozměrné grafiky.

Pokud byl program vyvinut pomocí DirectX určité verze, pak jej musíte spustit, musí být tato verze DirectX nebo novější verze nainstalována v počítači.Ale a to není vše.Aby program správně fungoval, musí tuto verzi podporovat také grafická karta.

To vyvolává spoustu otázek o verzích DirectX.Mnoho uživatelů se zajímá, jak zjistit, která DirectX je v počítači nainstalována, a také jakou verzi DirectX podporuje grafická karta.Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto článku.

Jak zjistit, který DirectX je nainstalován v počítači

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zjistit, který DirectX je v počítači nainstalován, jedxdiag tým.Tento příkaz funguje ve všech verzích Windows.Tato instrukce je proto univerzální.

Pokud tedy chcete zjistit verzi DirectX, musíte stisknout kombinaci kláves Windows + R a v zobrazeném okně zadejte příkaz dxdiag (snímek obrazovky níže).Poté proveďte tento příkaz stisknutím klávesy Enter.

Výsledkem je, že se před vámi objeví okno s názvem „DirectX Diagnostic Tool“.V tomto okně se zobrazí základní informace o vašem počítači.Zde najdete aInformace o verzi DirectX.

Jak zjistit, která grafická karta DirectX podporuje

Pokud chcete zjistit, který DirectX vaše grafická karta podporuje, budete potřebovat bezplatný program GPP TechPowerUp.-Z. Stáhněte si tento program z oficiálních webových stránek, nainstalujte a spusťte ve svém počítači.

Po spuštění program GPU-Z zobrazí všechny možné informace o vaší grafické kartě.Chcete-li zjistit podporovanou verzi rozhraní DirectX, věnujte pozornost řádku „DirectX Suport“ (snímek obrazovky výše).