Jak zjistit model notebooku

Není neobvyklé, že uživatelé neznají přesný název modelu svého notebooku.V podstatě to samo o sobě není problém.Existují však situace, kdy stačí znát model notebooku.Například při hledání vhodných ovladačů.Tento článek se bude věnovat tomu, jak zjistit model notebooku.

Metoda č. 0. Prohlédněte si krabici nebo záruční dokumentaci k notebooku. Pokud z notebooku stále máte krabici nebo záruční dokumentaci, můžete zde vidět model notebooku.

Typ notebooku je obvykle uveden na štítku, který je umístěn na boku krabice.

Metoda č. 1. Kontrola přední části notebooku. Otevřete svůj notebook a zkontrolujte jej.Pravděpodobně najdete nálepky, které označují přesný název modelu.Tyto nálepky se nejčastěji nacházejí pod monitorem a těsně pod klávesnicí.

Metoda č. 2. Kontrola dna notebooku. Pokud na přední straně notebooku nejsou žádné informace s informacemi, můžete model notebooku zjistit otočením a pohledem na nálepky na spodní straně.Zde se zpravidla ukládají samolepky lépe, takže tato metoda funguje ve většině případů.Kromě modelu notebooku zde najdete také klíč k operačnímu systému Windows.

Metoda č. 3. Kontrola baterie. Pokud se vám nepodařilo rozeznat model notebooku nálepkami na horní a dolní části pouzdra, musíte vyjmout baterii a prostudovat na ní nápisy.Chcete-li vyjmout baterii z notebooku, který potřebujeteuvolněte jednu nebo dvě západky na krytu poblíž baterie.

Musíte také zkontrolovat místo, kde byla vložena baterie.Není neobvyklé, že výrobci umístí informace o notebooku těsně pod baterii.

Metoda číslo 4. Používáme příkazový řádek. Dalším způsobem, jak zjistit model vašeho notebooku, je příkaz wmic csproduct get name.

Chcete-li použít tento příkaz, otevřete nabídku Run (kombinace kláves Windows + R) nebo nabídku Start a zadejte příkaz „CMD“.Poté se před vámi otevře okno příkazového řádku .V tomto okně musíte zadat příkaz „wmic csproduct get name“.Po zadání tohoto příkazu se na obrazovce zobrazí název vašeho notebooku.

Metoda číslo 5. Procházíme informace v systému BIOS. V BIOSu můžete také vidět model notebooku.Chcete-li to provést, musíte přejít do notebooku BIOS a prostudovat si informace na první kartě.

Zde můžete zpravidla zjistit model notebooku a jeho hlavní vlastnosti, jako je model procesoru, frekvence procesoru a množství paměti RAM.

Metoda číslo 6. Používáme speciální programy. Model notebooku můžete také zjistit pomocí speciálních programů pro zobrazení vlastností počítače.Můžete například použít program Everest.

V tomto programu musíte otevřít sekci „Počítač - DMI - Systém“.Zde v řádku „produkt“ bude uveden model vašeho notebooku.