Jak zjistit model základní desky

Základní deska je hlavní součástí každého moderního počítače.Výkon a funkčnost celého počítače jako celku závisí na jeho schopnostech.Proto je velmi důležité vědět, který model základní desky se používá ve vašem počítači.Tyto informace budou užitečné zejména při nákupu nových součástí, jako je procesor nebo RAM.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit model základní desky.

Metoda číslo 1. Chcete-li zjistit model vaší základní desky - přečtěte si dokumentaci k počítači.

V dokumentaci k počítači by měly být uvedeny všechny hlavní vlastnosti vašeho počítače.Zde najdete model základní desky.

K základní desce by navíc měla být přiložena příručka s pokyny.Bude také uveden přesný model základní desky.Pokud je rámeček ze základní desky zachován, najdete zde také potřebné informace.

Metoda číslo 2. Aby se zjistil model základní desky - prozkoumejte samotnou desku.

Základní deska má vždy své jméno a výrobce.Stačí pečlivě prozkoumat všechny štítky, které jsou na desce, a určitě najdete potřebné informace.

Pokud je základní deska již nainstalována uvnitř skříně počítače, budete muset odpojit všechny napájecí kabely a odšroubovat boční kryt systémové jednotky.To bude stačit ke kontrolezákladní desky a najít název svého modelu.

Metoda číslo 3. K nalezení modelu základní desky - nainstalujte speciální programy.

Téměř jakýkoli program pro prohlížení charakteristik počítače vás seznámí s modelem základní desky.Pro demonstraci použijeme program CPU-Z.

Spusťte program CPU-Z a přejděte na kartu „Základní deska“.Zde je výrobce základní desky, název modelu a jeho hlavní charakteristiky.Níže naleznete informace o systému BIOS, který se používá na této základní desce.

Metoda číslo 4. Aby bylo možné zjistit model základní desky - restartujte počítač.

V mnoha případech lze model základní desky nalézt při spuštění počítače.Na první nebo druhé obrazovce během bootování se zobrazí systémové informace, kde najdete informace o základní desce.Tato metoda bohužel vždy nefunguje.