Jak zjistit rozlišení obrazovky

Rozlišení je jednou z hlavních charakteristik jakéhokoli monitoru.V mnoha ohledech závisí kvalita obrazu, který uvidíte na obrazovce, na rozlišení.To platí zejména pro procházení webu, práci s texty a fotografiemi.

Je velmi důležité, aby váš monitor během provozu pracoval s optimálním rozlišením.V takovém případě obdržíte obraz nejvyšší kvality a správný obrázek.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit rozlišení obrazovky a nastavit optimální rozlišení pro váš monitor.

Jak zjistit rozlišení obrazovky pomocí nastavení systému Windows

V operačním systému Windows můžete zjistit rozlišení monitoru několika kliknutími.s myší.Proto je nutné vyvolat místní nabídku na ploše (pravým tlačítkem myši na ploše).V okně, které se otevře, vyberte „Vlastnosti“ (pokud používáte Windows XP) nebo „Rozlišení obrazovky“ (pokud používáte Windows Vista, Windows 7 nebo Widows 8).

Poté se před vámi otevře okno s nastavením monitoru.

Zde se v rozbalovací nabídce „Rozlišení“ zobrazí aktuální rozlišení obrazovky.Pokud je vedle rozlišení obrazovky označeno „Doporučeno“, znamená to, že používáte optimální rozlišení obrazovky.To znamená, že rozlišení obrazovky, které se aktuálně používá, je přesně stejné jakofyzické rozlišení matice vašeho monitoru.

Jak zjistit rozlišení monitoru

Pomocí nastavení systému Windows můžete snadno zjistit aktuální rozlišení obrazovky i rozlišení matice monitoru (doporučené rozlišení).Někdy je však doporučené rozlišení uvedeno nesprávně.Je to zpravidla způsobeno tím, že ovladače grafické karty nejsou nainstalovány.Obzvláště často k této situaci dochází při používání systému Windows XP.

Aby bylo možné co nejpřesněji znát rozlišení monitoru, musíte do vyhledávače zadat jeho název.V síti můžete snadno najít informace o rozlišení monitoru.Můžete také přejít na web výrobce.