Jak zjistit specifikace počítače

Uživatelé se často ptají, jak zjistit vlastnosti počítače.V tomto článku se budeme zabývat řadou způsobů a několika programů, které nám pomohou zjistit vlastnosti jakéhokoli počítače.

První věcí, kterou chcete udělat, pokud chcete znát vlastnosti počítače, je otevření oken „System“ a „Device Manager“.

Vestavěné obslužné programy pro prohlížení počítačových charakteristik

Existuje několik způsobů, jak otevřít okno System.Například pomocí ovládacího panelu.Postupujte podle pokynů: Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém.Toto okno můžete navíc otevřít pomocí místní nabídky.Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Tento počítač“ a vyberte „Vlastnosti“.

V operačním systému Windows 7 vypadá okno „System“ takto:

Existuje několik informací o parametrech aspecifikace počítače.Zde můžete zjistit, který model procesoru se používá v tomto počítači nebo notebooku, a také číslo paměti RAM.Kromě toho existují některé informace o samotném operačním systému a jeho parametrech.

Chcete-li se dozvědět více v okně „Systém“, klikněte na odkaz „Správce zařízení“.Ve Správci zařízení můžete zjistit, kterézařízení jsou připojena k vašemu počítači.

Pokud tyto informace nejsou dostačující, je třeba nainstalovat specializované programy pro zobrazení vlastností počítače.

Specializované programy pro prohlížení počítačových charakteristik

PC-Wizard

Jeden zNejlepší bezplatný software tohoto druhu je Průvodce PC http://www.cpuid.com/softwares/pc-wizard.html ).Tento program podporuje ruský jazyk, takže jeho řešení není obtížné.

Okno PC-Wizard je rozděleno na dvě části.V levé části okna uvidíte seznam ikon, kliknutím na které získáte přístup k informacím o vlastnostech počítače.Ikony jsou rozděleny do několika skupin: Železo, Konfigurace, Systémové soubory, Zdroje a Test.

CPU-Z

Pokud vás nezajímají obecné charakteristiky počítače, ale vlastnosti pouze jeho hlavních součástí, pak je pro vás program CPU vhodný.Z ( http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html ).

CPU-Z umožňuje zjistit všechny hlavní charakteristiky takových počítačových komponent, jako je procesor, paměť, základní deska a grafický akcelerátor.Informace o každé součásti jsou umístěny na samostatné kartě.proto je práce s programem CPU-Z velmi výhodná.

Jedinou nevýhodou tohoto programu je, že v procesoru CPU-Z je podrobně popsán pouze počítačový procesor a informace o zbývajících komponentách jsou neúplné.

GPU-Z

Zobrazit specifikace Software GPU-Z http://www.techpowerup.com/gpuz/ funguje skvěle pro grafické karty.

Program GPU-Z poskytuje nejpodrobnější informace o všech vlastnostech grafické karty nainstalované v počítači.Rozhraní programu se skládá ze tří karet.První karta se nazývá „Grafická karta“ a zde se zobrazují všechna data o vlastnostech grafické karty.Druhá karta se nazývá „Senzory“, která se zaměřuje na rychlost hodin grafické karty a její teplotu.

HWMonitor

Máte-li zájem o informace o teplotě, nejen o grafických kartách,ale jiné součásti počítače, můžete použít program HWMonitor ( http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html ).

Práce s programem HWMonitor je velmi jednoduchá.Po spuštění programu se načte seznam počítačových komponent, před nimiž je uvedena jejich teplota.