Jak zjistit teplotu pevného disku

Pevný disk je součást, na které jsou všechny informace uloženy v počítači.Proto je pevný disk považován za nejdůležitější součást počítače.Chcete-li zabránit ztrátě informací z pevného disku, musíte sledovat jeho stav.Jedním z důležitých parametrů pevného disku je jeho teplota.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit teplotu pevného disku.

Programy pro sledování teploty pevného disku

Jedním z nejvhodnějších programů pro sledování teploty počítačových komponent je program HWmonitor.Tento program umožňuje zjistit teplotu, napětí a další parametry počítačových komponent.

HWmonitor

Použití HWmonitor je velmi jednoduché.Vše, co musíte udělat, je spustit program a najít pevný disk v seznamu součástí.

Program HWmonitor je zcela zdarma a lze jej stáhnout na oficiálních webových stránkách http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html.

Ale program HWmonitor má jednu nevýhodu, zobrazuje pouze teplotu pevného disku.Pokud potřebujete více informací o stavu vašich disků, CrystalDiskInfo je místo, kam jít.Stejně jako předchozí program je CrystalDiskInfo zcela zdarma.

CrystalDiskInfo

Pomocí programu CrystalDiskInfo můžete zjistit nejen teplotupevný disk, ale také jeho další parametry.Zvažte hlavní rysy programu CrystalDiskInfo:

  • Zobrazit technické vlastnosti pevných disků;
  • Zobrazení informací o teplotě pevných disků;
  • Zobrazení informací o technickém stavu pevných disků;
  • Zobrazení informací o teplotě pevných disků z oznamovacího panelu;
  • Práce s externími pevnými disky, poli RAID, disky SSD;

Program CrystalDiskInfo si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách http://crystalmark.info.

Teplota pevných disků

Takže jsme se naučili teplotu našeho pevného disku, nyní se budeme zabývat jakou teplotou lze pro pevný disk považovat za normální.Výrobci pevných disků obvykle uvádějí, že jejich disky se mohou pohybovat od 0 do 60 stupňů Celsia.Testy navíc ukazují, že pevný disk bude fungovat při vyšších teplotách.Pokud však chcete, aby váš pevný disk pracoval co nejdéle, je lepší udržovat jeho teplotu v užším rámci.Optimální teplotní rozsah pro pevný disk lze považovat za rozsah od 20 do 45 stupňů Celsia.

Pokud je teplota vašeho pevného disku nyní mimo tento rozsah, můžete to zkusit snížit například:

  • Pokud máte nainstalováno více než dva pevné disky, zkuste je umístit pokud možno každýod přítele.Tím se výrazně zlepší jejich chlazení.
  • Namontujte volitelný chladič.Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob.Setdalší chladič, takže fouká kolem pevného disku.