Jak zjistit teplotu procesoru v systému Windows 10

Pokud se váš počítač sám restartoval, je třeba nejprve zkontrolovat teplotu teploty procesoru.Je možné, že příčinou těchto restartů je přehřátí centrálního procesoru.

Bohužel v systému Windows 10 neexistují žádné vestavěné nástroje pro sledování teploty procesoru.Pokud tedy potřebujete zjistit teplotu procesoru v systému Windows 10, budete se muset uchýlit k pomoci programů třetích stran.V tomto článku se podíváme na několik bezplatných programů, které jsou pro tento účel nejvhodnější.

Hwmonitor stažení z oficiálních stránek )

Nejoblíbenějším programem pro sledování teploty počítačových komponent je pravděpodobně Hwmonitor.Tento program umožňuje zobrazit teplotu procesoru, grafického čipu, čipové sady a pevných disků.Hwmonitor zároveň zobrazuje nejen aktuální teplotu (sloupec Hodnota), ale také minimální a maximální zaznamenanou teplotu.

Maximální teplotu je vhodné použít k testování procesoru při zatížení.Stačí spustit Hwmonitor a poté spustit hru a začít hrát.Po nějaké době přepněte na Hwmonitor a podívejte se, jaké teploty jsou uvedeny ve sloupci Max.

Kromě teploty lze získat další informace také pomocí Hwmonitor.Zde můžete například vidět rychlost otáčení chladičů, taktovací frekvence, napětí a úroveň zatížení.

Core Temp stáhnout z oficiálních stránek )

Program Core Temp konkrétněNavrženo pro sledování teploty procesoru.Stejně jako Hwmonitor i tento program zobrazuje minimální, maximální a aktuální teplotu procesoru.Kromě toho Core Temp zobrazuje základní informace o procesoru: název modelu, zásuvka, rychlost hodin, výrobní proces, napětí atd.

Ale výhody Core Temp tam nekončí.Tento program může zobrazovat informace o teplotě procesoru na hlavním panelu.Aby bylo možné tuto funkci povolit, musíte otevřít nabídku „Service - G15 applet“

Kromě toho je možné rozšířit možnosti programu Core Temp pomocí dalších doplňků.

Piriform Speccy Stáhnout z oficiálních stránek )

Speccy je program pro prohlížení počítačových funkcí.Pomocí tohoto programu můžete získat téměř jakékoli informace.Chcete-li zjistit teplotu procesoru v systému Windows 10, spusťte tento program a přejděte do části „Centrální procesor“.Zde se ve spodní části stránky zobrazí informace o teplotě.

Program Piriform Speccy nezobrazuje maximální a minimální teplotu procesoru, ale zde můžete vidět teplotní graf.

Kromě teplotních grafů pro každé jednotlivé jádro můžete vidět podrobné informace o procesoru.Například zobrazuje, frekvenci hodin, multiplikátor, frekvenci sběrnice atd.