Jak zjistit teplotu procesoru v systému Windows 7

Teplota procesoru je velmi důležitým parametrem pro jakýkoli počítač. Pokud je teplota příliš vysoká, počítač nebude fungovat stabilně.To se obvykle projevuje ve formě sníženého výkonu, zamrznutí a náhlých restartů.Proto musí být teplota procesoru kontrolována, alespoň čas od času.

Windows 7 bohužel neposkytuje vhodné nástroje pro sledování teploty procesoru.Chcete-li zjistit teplotu procesoru v systému Windows 7, musíte se uchýlit k pomoci programů třetích stran.V tomto článku budeme hovořit o několika nejoblíbenějších bezplatných programech, které můžete použít pro tyto účely.

Hwmonitor( stažení z oficiálních stránek )

Hwmonitor je jedním z nejpopulárnějších programů pro sledování teploty počítačových komponent..S jeho pomocí můžete sledovat teplotu procesoru, grafické karty, čipové sady a pevných disků.Hwmonitor také poskytuje informace o rychlosti chladiče, napětí a rychlosti hodin.

Jednou z vlastností programu Hwmonitor je to, že zobrazuje nejen aktuální teplotu, ale také maximální a minimální hodnoty zaznamenané během programu.To je velmi výhodné, protože umožňuje sledovat teplotní špičky po dlouhou dobu.

Core Temp stáhnout z oficiálních stránek )

Core Temp je program speciálně navržený pro řízení teploty procesoru ve Windows7. Pokud jde o sledování teploty, Core Temp z velké části opakuje schopnosti Hwmonitoru.Zde můžete sledovat aktuální teplotu, jakož i maximální a minimální hodnoty.

Kromě toho má Core Temp řadu dalších funkcí.Tento program například zobrazuje hlavní charakteristiky procesoru (platforma, rychlost hodin, výrobní proces, revize atd.).Pokud přejdete do nabídky „Service - G15 applet“, můžete povolit zobrazení teploty procesoru na hlavním panelu.

Piriform Speccy Stáhnout z oficiálních stránek )

Speccy je program pro prohlížení počítačových charakteristik od vývojáře Piriform (známý díky programu CCleaner).S Piriform Speccy můžete zjistit téměř všechny informace o vašem počítači.Proto, pokud potřebujete znát teplotu procesoru ve Windows 7, pak vám Piriform Speccy může vyhovovat.

Chcete-li vidět hodnoty teploty procesoru pomocí Piriform Speccy, musíte přejít do sekce „Centrální procesor“.Nejsou zde zobrazeny maximální a minimální hodnoty teploty, ale zde můžete vidět krásné grafy, které zobrazují změnu teploty za poslední dobu.

BIOS

Pokud chcete znát teplotu procesoru, ale váš systém Windows 7 nelze spustit, můžete tak učinit pomocí systému BIOS. Přejděte do BIOSu a najděte sekci s informacemi o teplotě, obvykle nazývanou „Hardware Monitor“.

Také při použití systému BIOS je velmi vhodné sledovat teplotu v případě náhlého restartu.počítač.