Jak zjistit vaši lokální IP

Uživatelé se často ptají, jak zjistit svou místní IP?Chcete-li připojit síťovou tiskárnu nebo hrát s přáteli v místní síti, musíte znát svou místní IP.

Recall, IP address je jedinečná adresa, která odpovídá za konkrétní uzel v počítačové síti.IP adresa LAN se liší od IP adres na internetu.Pro adresování v lokálních (interních) sítích se používají IP adresy z rozmezí 10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12 a 192.168.0.0/16.Můžete mít IP adresu z těchto rozsahů ve dvou případech: pokud poskytovatel neposkytuje vašim uživatelům externí IP adresy nebo máte doma router.

Jak zjistit vaši interní IP

Existuje několik způsobů, jak zjistit vaši lokální IP.

Chcete-li zjistit svou místní IP adresu, klikněte na ikonu síťového připojení v oznamovacím panelu.Poté jděte po cestě: Centrum sítí a sdílení - Připojení k místní síti - Podrobnosti.V tomto okně vidíte vaši interní IP adresu oproti řádku „IPv4 Address“.

Lokální IP adresu můžete zjistit také pomocí příkazového řádku.Chcete-li volat příkazový řádek, použijte kombinaci kláves Win + R a v okně, které se otevře, zadejte příkaz CMD.Po spuštění příkazového řádku zadejte příkaz IPCONFIG.V zobrazených informacích můžete vidět svou místní IP adresu.