Jak zjistit verzi ovladače grafické karty

Jak zjistit verzi ovladače grafické karty?Tuto otázku často kladou fanoušci počítačových her.Pokud máte problémy se spuštěním her nebo jiných trojrozměrných programů, možná byste měli aktualizovat ovladače grafické karty.Chcete-li to provést, musíte zjistit verzi ovladače grafické karty, a pokud je tato verze zastaralá, stáhněte a nainstalujte nový ovladač.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit verzi grafické karty pomocí diagnostického nástroje DirectX.

Nejprve musíte otevřít nabídku Run, k tomu použijeme kombinaci kláves Win + R.

Poté se před vámi objeví nabídka Run.Zde musíte zadat příkaz „dxdiag“ a stisknout enter.Dále byste měli vidět okno s názvem „DirectX Diagnostic Tool“.V tomto okně najdete všechny základní informace o počítači a jeho video subsystému.

Protože se zajímáme o to, jak zjistit verzi ovladače grafické karty, přejdeme na kartu „Obrazovka“.Zde v části „Ovladače“ najdete všechny základní informace o ovladačích grafické karty nainstalovaných ve vašem počítači.Označuje zejména: soubory DLL ovladače grafické karty, verzi ovladače grafické karty, datum vydání této verze ovladačů a další informace.

Kromě toho na kartě „Obrazovka“ najdete název grafické karty a jejího výrobce.

Abyste se ujistili, že jsou v počítači nainstalovány nejnovější ovladače grafické karty , přejděte na oficiální web výrobce a zjistěte,která verze je k dispozici ke stažení.Pokud je verze, kterou výrobce grafických karet nabízí ke stažení, novější, měli byste ovladač aktualizovat.

Verze ovladače grafické karty můžete zjistit také pomocí „Správce zařízení“.Chcete-li spustit Správce zařízení, otevřete Ovládací panely a jděte po této cestě: Systém a zabezpečení - Systém - Správce zařízení.

Poté otevřete sekci „Video Adapters“ a klikněte pravým tlačítkem myši na vaši grafickou kartu.V okně, které se otevře, vyberte položku „Vlastnosti“.Poté se otevře okno s vlastnostmi grafické karty.Na záložce „Driver“ se zobrazí verze ovladačů a další informace.