Jak zjistit, zda grafická karta podporuje DirectX 11

DirectX je sada komponent vytvořených společností Microsoft ke zjednodušení programování pro operační systém Windows.Většina úkolů, které DirectX dokáže vyřešit, souvisí s trojrozměrnou grafikou.Proto se DirectX běžně používá při vývoji 3D programů a počítačových her.

Aby nejmodernější 3D programy a hry fungovaly správně, je nutné, aby grafická karta použitá v počítači podporovala DirectX 11. V opačném případě takové programy prostě nebudou fungovat.V tomto článku si povíme o tom, jak zjistit , zda grafická karta DirectX 11 podporuje.

Chcete-li zjistit, zda vaše grafická karta podporuje DirectX 11, musíte zjistit model grafické karty a najít její technické vlastnosti na internetu.

Existuje několik způsobů, jak zjistit model grafické karty.Použijeme Správce zařízení.Chcete-li otevřít Správce zařízení, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Tento počítač“ a vyberte „Vlastnosti“.Poté by se mělo otevřít okno s názvem „Zobrazit základní informace o vašem počítači.“V tomto okně musíte kliknout na odkaz „Správce zařízení“.

Kromě toho lze Správce zařízení otevřít pomocí nabídky Start nebo na úvodní obrazovce, pokud používáte Windows 8. Jednoduše zadejte do vyhledávacího pole a do systému „Správce zařízení“.vám nabídne odkaz pro otevření tohoto okna.

Po otevření Správce zařízení musíte otevřít sekci „Video adaptéry“.V této sekci můžete vidět název modelu.vaše grafická karta.V našem případě se jedná o ASUS EAH6670.

Dále, abychom zjistili, zda tato grafická karta podporuje DirectX 11, musíme najít její technické vlastnosti.K tomu použijeme katalog zboží market.yandex.ru.Jdeme na market.yandex.ru a do vyhledávání zadáme název grafické karty.

Poté market.yandex.ru zobrazí seznam grafických karet, které odpovídají našemu jménu.Otevřeme kteroukoli z nalezených grafických karet.Který z nich není důležitý, protože musíme zjistit, zda DirectX 11 tuto řadu grafických karet podporuje.

Po otevření stránky grafické karty si prostudujeme její technické vlastnosti.Zpravidla se zde uvádí, zda grafická karta podporuje DirectX 11.

Pokud jste nenalezli informace o své grafické kartě na market.yandex.ru, můžete jednoduše hledat vGoogle nebo Yandex.