Jak zkontrolovat, která grafická karta je v počítači

Název grafické karty by měl být znám všem zkušeným uživatelům.Tato informace vám umožní zjistit, jak tato nebo ta hra bude v počítači fungovat.Kromě toho je název grafické karty třeba v jiných situacích, například při aktualizaci ovladačů.

Pokud neznáte název své grafické karty, můžete ji nyní opravit.V tomto článku si povíme, jak zkontrolovat, která grafická karta je v počítači.

Metoda č. 1. Prověřujeme model grafické karty pomocí „Správce zařízení“.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, která grafická karta je v počítači, je použít „ Správce zařízení “.Chcete-li spustit „Správce zařízení“, otevřete nabídku „Start“ a zadejte vyhledávací dotaz „Správce zařízení“.Poté operační systém najde požadovaný program a nabídne jej k otevření.

Můžete také zavolat „Správce zařízení“ pomocí příkazu „mmc devmgmt.msc“.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Run (kombinace kláves Win + R), zadejte tento příkaz a stiskněte klávesu Enter.

Po spuštění aplikace „Správce zařízení“ stačí otevřít sekci „Video Adapters“ a zjistit, jaký typ grafické karty je v počítači.

Metoda č. 2. Pomocí diagnostického nástroje DirectX kontrolujeme, která grafická karta je v počítači.

„DirectX Diagnostic Tool“ je program, který je zabudován do operačního systému Windows.S jeho pomocí můžete získat informace o DirectX a zjistit hlavní charakteristikypočítač.Chcete-li spustit diagnostický nástroj DirectX, otevřete nabídku Run (kombinace kláves Win + R) a zadejte příkaz DXDIAG.

Poté by se před vámi mělo otevřít okno s několika záložkami.Chcete-li zkontrolovat, která grafická karta je v počítači, přejděte na kartu s názvem „Obrazovka“.V horní části okna bude uveden model grafické karty.

Metoda číslo 3. Prověřujeme model grafické karty pomocí programů třetích stran.

Pokud nejsou v počítači nainstalovány ovladače z grafické karty , výše uvedené metody nemusí fungovat.Protože bez ovladačů nebude systém schopen určit model grafické karty.V takových případech musíte použít programy třetích stran.Můžete například použít programGPU-Z .V horní části okna tohoto programu je uveden název grafické karty.

Pomocí programuCPU-Z můžete také zkontrolovat, která grafická karta je v počítači.Tento program je určen k získání informací o procesoru, ale pokud přejdete na kartu „Grafika“, budou zde uvedeny informace o grafické kartě.

Můžete použít i jiné programy, například model grafické karty najdete vHWMonitor .

Metoda číslo 4. Ručně zkontrolujte model grafické karty.

Jako poslední možnost můžete model grafické karty zkontrolovat ručně.Chcete-li to provést, podívejte se na grafickou kartu a najděte nálepku s názvem modelu.

Tato nálepka se obvykle nachází na zadní straně grafické karty.