Jak zkontrolovat, zda funguje mikrofon

Mikrofon je důležitou součástí moderního počítače.Bez mikrofonu nebudete moci plně komunikovat na internetu a hrát počítačové hry pro více hráčů.

Vzhledem k nutnosti používat mikrofon se mnoho uživatelů zajímá, jak zkontrolovat, zda mikrofon pracuje na počítači nebo ne.Pokud vás tato otázka zajímá, měl by vám náš článek pomoci.

Metoda č. 1. Nastavení mikrofonu.

Nejjednodušším způsobem, jak zkontrolovat, zda funguje mikrofon, je nastavení mikrofonu.Chcete-li získat přístup k nastavení, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru v pravém dolním rohu obrazovky a v zobrazeném okně vyberte položku „Záznamová zařízení“.

Nastavení mikrofonu můžete otevřít také pomocí „ovládacího panelu“.Chcete-li to provést , otevřete „Ovládací panely“, přejděte do části „Hardware a zvuk - zvuk“ a poté otevřete kartu „Nahrávání“.

V důsledku výše uvedených akcí by se zvukové okno mělo otevřít před vámi na kartě Záznam.V tomto okně můžete snadno zkontrolovat, zda mikrofon funguje nebo ne.Chcete-li to provést, řekněte něco do mikrofonu.Pokud mikrofon funguje, objeví se vpravo od ikony mikrofonu zelené pruhy, které signalizují signál přicházející z mikrofonu.Pokud mikrofon nefunguje, zůstanou pruhy šedé.

Pokud se zelené pruhy neobjeví, neznamená to, že váš mikrofon nefunguje.Může to být signál mikrofonu, ale je tovelmi slabý.Chcete-li mikrofon posílit, vyberte jej v seznamu zařízení a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“ (jako na obrázku níže).

Poté by se mělo otevřít okno s vlastnostmi mikrofonu.Zde musíte přejít na kartu „Úrovně“ a zvýšit hlasitost mikrofonu a tam získat zisk mikrofonu.Chcete-li začít, zkuste nastavit hlasitost mikrofonu na maximum a zisk na 20 dB.Ve většině případů je to dostačující pro normální provoz mikrofonu.

Po provedení nastavení v okně „Úrovně“ klikněte na tlačítko „Ok“ a znovu zkontrolujte, zda mikrofon funguje.

Metoda č. 2. Program pro záznam zvuku.

Můžete také zkontrolovat, zda mikrofon pracuje s jakýmkoli programem pro záznam zvuku.V operačních systémech Windows XP a Windows 7 můžete k tomu použít standardní program Záznam zvuku.Chcete-li tento program otevřít, musíte otevřít nabídku Start, poté Všechny programy a poté Standardní.V této části bude umístěn program „Záznam zvuku“.

Používání tohoto programu je velmi jednoduché.Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „Spustit záznam“ a po dokončení nahrávání zvuku klepněte na tlačítko „Zastavit záznam“ a vyberte složku, do které chcete soubor uložit.Díky tomu získáte soubor se zvukem nahraným z mikrofonu.Poslechem tohoto souboru můžete vyhodnotit, jak funguje mikrofon.

Pokud máte Windows 8 nebo Windows 10, nemůžete použít program Záznam zvuku.Protože je z nich odstraněnoperační systémy.Místo toho si můžete stáhnout z internetu jakýkoli bezplatný program pro nahrávání zvuku.

Metoda číslo 3. Skype.

Pokud používáte program Skype, můžete zkontrolovat funkci mikrofonu přímo v tomto programu.Chcete-li to provést, spusťte Skype a přejděte na jeho nastavení.Zde na kartě „Nastavení zvuku“ můžete do mikrofonu něco říct a zjistit, zda Skype přijímá z mikrofonu nějaký signál.

Je-li signál, pak se lišta „Hlasitost“ rozsvítí zeleně.