Jak zkontrolovat, zda počítač neobsahuje viry

Viry jsou hlavním problémem, kterému uživatelé osobních počítačů čelí.Pro boj s touto infekcí bylo vyvinuto velké množství různých programů.Ale zdaleka ne vždy, uživatelé považují za nutné starat se o tento problém předem.Není neobvyklé používat antivirus, i když je počítač napaden.To je přesně situace, kterou budeme v tomto článku zvažovat.Jak tedy zkontrolovat, zda počítač neobsahuje viry?

Prohledat jediný soubor

Nejjednodušší situace je, že máte podezření na účet jednoho nebo více souborů. V tomto případě je nejlepší uchýlit se k využívání online služeb ke skenování souborů na výskyt virů.Jednou z nejlepších služeb tohoto typu je VirusTotal.com. Umožňuje skenovat soubor na přítomnost virů pomocí desítek různých antivirů.

Chcete-li zkontrolovat soubor, přejděte na web VirusTotal.com, klikněte na tlačítko „Vybrat soubor“ a určete podezřelý soubor.Poté musíte spustit kontrolu.

Pokud byl takový soubor již zkontrolován na výskyt virů, zobrazí se upozornění.

Zde si můžete prohlédnout nejnovější analýzu souborů nebo soubor znovu zkontrolovat.

Jak kontrolovat viry v celém počítači

Pokud potřebujeteprohledejte počítač na přítomnost virů v plné míře, pak se bez antivirových programů neobejdete. Pro jednorázovou kontrolu virů jsou antivirové skenery Dr.Web CureIt skvělé!a Nástroj pro odstranění virů Kaspersky.

Například zvažte postup kontroly virů pomocí programu Dr.Web CureIt !.Dr.Web CureIt!k dispozici ke stažení na webových stránkách https://www.freedrweb.com/download+cureit+free/.Program nevyžaduje instalaci a je okamžitě připraven k práci.

Při spuštění vás program vyzve k výběru jednoho z provozních režimů: Rozšířený režim ochrany nebo Normální.V režimu rozšířené ochrany nemůžete s počítačem provádět žádné akce, dokud nedokončíte antivirovou kontrolu.Chcete-li pokračovat v práci v režimu rozšířené ochrany, klikněte na „OK“ a pro přepnutí do normálního režimu klikněte na „Zrušit“.

Po spuštění program navrhne okamžité zahájení skenování nebo výběr objektů pro skenování.

Pokud potřebujete rychle zkontrolovat přítomnost virů v operačním systému, klikněte na tlačítko „Spustit skenování“.Pokud chcete zkontrolovat, zda konkrétní složka neobsahuje viry, musíte kliknout na odkaz „Vybrat objekty ke kontrole“.

Dr.Web CureIt!Dr.Web používá antivirové databáze, proto takové prověřování detekuje možné virové hrozby.

Jak skenovat počítač na výskyt virů ze spouštěcího disku

Existují situace, kdy počítač kvůli virové infekci stabilně nefunguje.Někdy to vede ke kontroleviry jsou prostě nemožné.K vyřešení těchto problémů se používají speciální spouštěcí disky s antivirovými programy.Pomocí spouštěcího disku můžete zavést počítač obejít infikovaný operační systém a vyhledat viry.

Mnoho antivirových společností poskytuje takové disky zdarma.Například: AVG Rescue CD, Avira AntiVir Rescue System, BitDefender Rescue CD, F-Secure Rescue CD, Panda SafeCD, Kaspersky Rescue Disk.

Například zvažte práci s záchranným diskem Kaspersky.Tento spouštěcí disk lze stáhnout z oficiálního webu ve formátu bitové kopie disku (soubor ISO).Poté musí být obraz disku zapsán na fyzické médium, tj. Na disk CD.Po nahrání je spouštěcí disk s antivirem připraven k použití.

Během spouštěcího procesu ze záchranného disku Kaspersky musíte vybrat jazyk (je podporována ruština) a také zvolit provozní režim (grafický nebo textový).

Grafický režim provozu má jednoduché a intuitivní rozhraní.Řešení s Kaspersky Rescue Disk je snadné i pro nezkušené uživatele.Virovou kontrolu můžete spustit pomocí zástupce na ploše nebo pomocí speciální nabídky v levém dolním rohu obrazovky.