Jak zlepšit výkon počítače v systému Windows 7 nebo Windows 10

Výkon počítače je to, o co se většina uživatelů stará.Každý chce zlepšit výkon svého počítače a dělat práci mnohem rychleji.

V tomto článku se budeme zabývat řadou způsobů, jak zlepšit výkon počítače založeného na operačním systému Windows 7 nebo Windows 10. Tento článek se bude zabývat pouze softwarovými způsoby, jak zlepšit výkon.Téma aktualizace počítače nebude ovlivněno.

Vymazání služeb spouštění a vypínání.

Čištění služeb při spouštění a deaktivaci je velmi jednoduchý a účinný způsob, jak zlepšit výkon počítače ve Windows 7 nebo Windows 10. Skutečností je, že během provozu operačního systému Windows se spuštění nevyhnutelně hromadíprogramy, které uživatel nepotřebuje.Všechny tyto programy se spouští při každém spuštění počítače a postupem času se počítač začne načítat velmi těžce.Čištění spouštěcích a deaktivačních služeb vám umožní zbavit se těchto zbytečných programů a tím zlepšit výkon.

Pro vyčištění spouštěcích a deaktivačních služeb je nejlepší nainstalovat bezplatný program Autoruns, který lze stáhnout z webu společnosti Microsoft.

Stáhněte si tento program, rozbalte jej do libovolné složky a spusťte jej s právy správce.Po spuštění programu Autoruns provede analýzu všech míst, která lze použít k automatickému načtení programů, a poskytne seznam všeho, co bylo nalezeno.

Chcete-li zrušit spuštění, přejděte na kartu „Přihlášení“.Studiumprogramy, které jsou na této kartě.Poté zrušte zaškrtnutí políček naproti těm programům, které lze ze spuštění odebrat.

Chcete-li se zbavit nepotřebných služeb, přejděte na kartu „Služby“ a také zrušte zaškrtnutí políček u programů, jejichž služby nepotřebujete.

Při deaktivaci služeb musíte být obzvláště opatrní.Zakázání systémových služeb může vést k nestabilnímu provozu systému Windows.Proto je lepší zakázat služby pouze od vývojářů třetích stran.Pokud je vývojářem služby společnost Microsoft, je lepší se takové služby nedotýkat.Nedotýkejte se také služeb souvisejících s výrobci komponent a antivirovými programy.

Proveďte defragmentaci.

Fragmentace souborů na systémovém disku může výrazně zpomalit rychlost čtení.Tento problém lze vyřešit pomocí defragmentace - inverzního procesu, který organizuje data na disku a zvyšuje výkon počítače.

Pro defragmentaci můžete použít vestavěné nástroje nebo programy třetích stran.Jako příklad předvedeme, jak se to provádí pomocí bezplatného programu Auslogics Disk Defrag Free.

Spusťte v počítači program Auslogics Disk Defrag Free, zkontrolujte systémový disk a klikněte na tlačítko „Defragmentace“.Poté stačí počkat, dokud program nedokončí defragmentaci.To může trvat několik minut až několik hodin.

Je třeba poznamenat, že defragmentace nemusí být provedena, pokud váš systém není na pevném disku, ale na jednotce SSD.Defragmentace jednotky SSD nepovede ke zlepšení výkonu a snížení jeho prostředků.

Uvolněte místo na systémovém disku.

Je rovněž nutné zkontrolovat přítomnost volného místa na systémovém disku.Ujistěte se, že na systémové jednotce je alespoň několik gigabajtů volného místa.To je důležité, protože zcela plný systémový disk může způsobit zmrazení některých programů.

Aby se uvolnilo místo na systémovém disku, obvykle stačí přenést uživatelské soubory z plochy, složky Dokumenty a soubory ke stažení na jiný disk.Pokud to nestačí, můžete provést vyčištění disku.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti systémového disku a klikněte na tlačítko "Vyčištění disku".

Poté vyberte soubory, které chcete odstranit, a klikněte na tlačítko „OK“.

Další informace o čištění disku naleznete v článku „ Jak vyčistit jednotku C “.

Zvětší soubor stránky.

Zvýšení odkládacího souboru ne vždy vede ke zlepšení výkonu u Windows 7 nebo Windows 10, ale tento postup je zcela bezpečný, takže jej lze dokončit.

Za účelem zvětšení odkládacího souboru otevřete „Ovládací panely“ a přejděte do části „Systém a zabezpečení - Systém“ nebo stiskněte kombinaci kláves Windows + Pause.Tak či onak, „Zobrazit základní informace ováš počítač. “V tomto okně musíte kliknout na odkaz „Pokročilá nastavení systému“.

Dále přejděte na záložku „Upřesnit“ a klikněte na tlačítko „Možnosti“, které se nachází v bloku „Výkon“.

Poté znovu přejděte na kartu „Upřesnit“ a klikněte na tlačítko „Změnit“.

V důsledku toho se otevře okno s parametry souboru stránky.Zde musíte zrušit zaškrtnutí políčka vedle funkce „Automaticky vybrat velikost odkládacího souboru“ a vybrat funkci „Zadat velikost“.Poté můžete zadat požadovanou velikost souboru stránky.

Podívejte se na aktuální velikost stránkovacího souboru ve spodní části okna a do příslušných polí zadejte větší velikost.

Chcete-li uložit novou velikost souboru stránky, klikněte na tlačítko „Set“ a zavřete všechna okna kliknutím na tlačítko „Ok“.

Vypněte vizuální efekty.

Vypnutí vizuálních efektů je dobrý způsob, jak snížit zatížení počítače a zlepšit jeho výkon.

K provedení tohoto postupu musíte otevřít „Ovládací panely“ a přejít do části „Systém a zabezpečení - Systém“ nebo použít kombinaci kláves Windows + Pause.A po otevření okna „Zobrazit základní informace o počítači“ klikněte na odkaz „Pokročilá nastavení systému“.

Dále musíte otevřít záložku „Upřesnit“ a kliknout na tlačítko „Možnosti“ v části „Výkon“.

Dále musíte otevřítzáložka „Vizuální efekty“ vyberte možnost „Zajistit nejlepší výkon“ a klikněte na tlačítko „Ok“.

Tímto způsobem vypnete všechny vizuální efekty operačního systému Windows 7 nebo Windows 10. U slabých počítačů to přináší určité zlepšení výkonu.

Odstranění nepotřebných rozšíření prohlížeče.

Prohlížeč je jedním z hlavních programů v počítači.Pro mnoho uživatelů je prohlížeč téměř vždy spuštěn.Zrychlení prohlížeče proto může výrazně zvýšit výkon počítače.Prohlížeč můžete také urychlit odstraněním nepotřebných rozšíření.

Chcete-li to provést, musíte spustit prohlížeč, otevřít jeho hlavní nabídku a najít sekci „Rozšíření“.

Poté musíte prostudovat seznam nainstalovaných rozšíření pro prohlížeč a odstranit ta, která nepotřebujete.