Jak změnit datum v systému Windows 7

Jednou z funkcí počítače jsou elektronické hodiny.Díky těmto hodinám může operační systém Windows získat přesná data o aktuálním čase a datu.Tyto elektronické hodinky fungují docela přesně.I když úplně vypnete počítač a odpojíte systémovou jednotku, hodiny se nezastaví a při příštím zapnutí zobrazí správný čas.

Pro správnou činnost počítače je velmi důležité, aby tyto hodiny ukazovaly správný čas, protože informace o čase jsou uvedeny při vytváření souborů, používají se k šifrování dat a používají se také k provádění dalších funkcí počítače.

Potřeba změnit datum v systému Windows 7 není běžná.Například taková potřeba může nastat po resetování nastavení systému BIOS odpojením baterie na základní desce.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak změnit datum v systému Windows 7.

Ve skutečnosti je změna data v systému Windows 7 velmi jednoduchá.Chcete-li to provést, klepněte levým tlačítkem myši na systémové hodiny, které jsou umístěny v pravém dolním rohu obrazovky.

Poté se před vámi objeví vyskakovací okno s hodinami a kalendářem.

Chcete-li změnit datum v systému Windows 7, musíte kliknout na odkaz „Změnit nastavení data a času“.

Poté uvidíte malé okno s názvem „Datum a čas“.

Je třeba poznamenat, že okno „Datum a čas lze otevřít prostřednictvím ovládacího panelu“.Chcete-li to provést, otevřete Ovládací panely a přejděte do části "Hodiny, jazyk a region" a poté vpododdíl "Datum a čas".

V okně „Datum a čas“ musíte kliknout na tlačítko „Změnit datum a čas“.

Poté se zobrazí okno „Nastavení času a data“.Zde můžete změnit datum v systému Windows 7. Za tímto účelem klikněte na záhlaví kalendáře.V našem případě je to srpen 2014.

Po kliknutí na záhlaví se zobrazí aktuální rok.Znovu klikněte na název kalendáře.

Poté uvidíte seznam let.Vyberte ten, který chcete nainstalovat.

Poté budete muset v kalendáři vybrat měsíc a datum.Všechny tyto jednoduché manipulace stačí ke změně data v systému Windows 7. Chcete-li uložit provedené změny, zavřete všechna okna kliknutím na tlačítko „OK“.

Abyste se ujistili, že se datum změnilo, přesuňte kurzor na systémové hodiny a podívejte se na vyskakovací zprávu.

V horní části rozbalovací zprávy se zobrazí datum, které je nainstalováno v počítači.

Jak změnit datum v systému Windows 7 pomocí příkazového řádku

Příkazový řádek umožňuje provádět mnoho kroků pro konfiguraci operačního systému Windows 7 mnohem rychleji a snadněji.K tomu však potřebujete znát příslušný tým.

Pokud chcete změnit datum pomocí příkazového řádku, musíte použít příkaz „datum“.Tento příkaz převezme hodnotu nového data ve formátu „den-měsíc-rok“.Pokud například chcete změnit datum na 15. září 2014, musíte zadat příkaz"Datum 15-09-2014."

Je třeba poznamenat, že aby příkaz date fungoval Příkazový řádek musí být spuštěn jako správce.

Za tímto účelem otevřete nabídku Start, zadejte příkaz „cmd“ a klikněte pravým tlačítkem myši na nalezený program „cmd.exe“.V okně, které se otevře, vyberte „Spustit jako správce“.

Poté bude příkazový řádek spuštěn administrátorskými právy a datum můžete změnit pomocí příkazu „date“.