Jak změnit heslo na routeru TP-LINK

Router je klíčovým zařízením v jakékoli místní síti.Proto je velmi důležité sledovat jeho bezpečnost.V tomto článku se dozvíte, jak změnit hesla z WiFi a webového rozhraní na routeru TP-LINK.

První věc, na kterou se podíváme, je změna hesla z webového rozhraní.Toto heslo chrání router před neoprávněným přístupem k webovému rozhraní a změnou nastavení.Bez silného hesla bude moci kdokoli připojený k místní síti pomocí kabelu nebo WiFi vstoupit do webového rozhraní.Útočník může navíc v některých případech vstoupit do webového rozhraní routeru i z Internetu.Nyní projdeme krok za krokem proces změny hesla.

)Krok # 1. Vstupte do webového rozhraní routeru. Nejprve musíme vstoupit do webového rozhraní routeru.Chcete-li to provést, otevřete libovolný prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu routeru.Směrovače TP-LINK jsou obvykle k dispozici na IP adrese 192.168.0.1.Pokud však prohlížeč oznámí, že stránka nebyla nalezena, musíte zkusit 192.168.1.1.Po zadání správné IP adresy do adresního řádku se před vámi objeví formulář pro zadání přihlašovacího jména a hesla z webového rozhraní.

Pro přístup k webovému rozhraní vyžaduje tento formulář zadání aktuálního přihlašovacího jména a hesla.Ve výchozím nastavení používají routery TP-LINK uživatelské jméno „admin“ a heslo „admin“.Pokud tento pár uživatelských jmen a hesel nenívhodné, pak již bylo heslo na routeru změněno.

Krok č. 2. Přejděte do části nastavení „Systémové nástroje - heslo“. Dále musíme jít do části nastavení „Systémové nástroje - heslo“.Chcete-li to provést, klikněte na odkaz „Systémové nástroje“ a v rozevírací nabídce, která se otevře, vyberte položku „Heslo“.

Krok č. 3. Změňte heslo. Poté, co přejdete do části „Systémové nástroje - heslo“, se před vámi objeví formulář, pomocí kterého můžete změnit heslo na routeru TP-LINK.

Tento formulář obsahuje následující pole:

  • Staré uživatelské jméno - staré uživatelské jméno.Ve výchozím nastavení je uživatelské jméno „admin“.
  • Staré heslo - staré heslo.Ve výchozím nastavení je heslo „admin“.
  • Nové uživatelské jméno.Zde můžete zadat nové uživatelské jméno.Můžete opustit „admin“ nebo zadat libovolného jiného.
  • Nové heslo - nové heslo.
  • Potvrdit nové heslo - opakujte heslo pro potvrzení.

Po vyplnění všech polí stačí kliknout na tlačítko „Uložit“.

Pokud chcete změnit heslo WiFi, musíte otevřít sekci Nastavení bezdrátové sítě.- Zabezpečení bezdrátové sítě “

Poté musíte do pole„ Bezdrátové heslo “zadat nové heslo.

Po zadání nového hesla uložte nastavení kliknutím na tlačítko „Uložit“.