Jak změnit heslo na WiFi

Je velmi důležité, aby vaše síť WiFi byla chráněna heslem.Jinak se každý, kdo je v oblasti pokrytí WiFi, bude moci připojit k vaší místní síti.Může se zdát, že s tím není nic špatného."Nechte je používat můj internet, nejsem chamtivý" - tolik uživatelů si myslí.Problémem však není, že někdo bude používat váš internet.Problém je v tom, že síť WiFi bez hesla je hrozbou pro vaši bezpečnost.Všechna data, která jsou přenášena přes takovou síť, budou k dispozici každému.Útočník může zachytit vaše hesla, fotografie, zprávy a obecně cokoli.V tomto článku si povíme o tom, jak změnit heslo pro WiFi pomocí routerů od známých výrobců jako D-Link, TP-LINK, Asus a ZyXEL.

Jak změnit heslo na WiFi na routeru D-Link, který potřebujete pro přechod do nastavení routeru (na routerech D-Link jsou obvykle k dispozici na 192.168.0.1) a přejděte do části „NASTAVENÍ“.Pak musíte otevřít podsekci „BEZDRÁTOVÉ NASTAVENÍ“ a na otevřené stránce klikněte na tlačítko „Ruční bezdrátové nastavení“.

Dále byste měli vidět stránku s nastavením pro síť Wi-Fi.Přejděte dolů, mělo by existovat textové pole s názvem „SdílenéKlíč. “

Toto pole obsahuje vaše aktuální heslo WiFi.Zadejte nové heslo a klikněte na tlačítko „Uložit nastavení“, které se nachází v horní části stránky.

Pokud pole „Předsdílený klíč“ není k dispozici, znamená to, že jste zcela deaktivovali ochranu sítě WiFi.V takovém případě musíte najít rozevírací nabídku „Režim zabezpečení“ na stejné stránce a vybrat „WPA-Personal“.

Poté by se mělo objevit pole „Předsdílený klíč“ a zbývající nastavení sítě WiFi.

Pokud používáte router TP-LINK, je třeba zadat web, abyste mohli změnit heslo na WiFi- rozhraní routeru a otevřete sekci „Wireless“.Poté okamžitě přejděte do podsítě Wireless Security.Poté se zobrazí stránka s nastavením zabezpečení bezdrátové sítě.

Aby bylo možné nastavit heslo na WiFi, najděte pole „Wireless Password“, zadejte nové heslo a klikněte na tlačítko „Save“.Po uložení nastavení se heslo pro wi-fi změní.

Věnujte pozornost tomu, jaký typ ochrany je nyní aktivován.Pokud má stránka „Zabezpečení bezdrátové sítě“ zaškrtnutí oproti položce „Zakázat zabezpečení“, nebude router vůbec používat žádnou ochranu.Proto před změnou hesla se ujistěte, že router používá bezpečnostní metodu „WPA /WPA2 - osobní (doporučeno)“.

Router ZyXEL: jak změnit heslo na WiFi

Pro uživatele routerů ZyXEL musíte otevřít nastavení a přejděte do části „Síť“.Dále musíte otevřít podsektor s názvem „Wireless LAN“.Pak je vše co nejjednodušší, co musíte najíttextové pole „Předsdílený klíč“ a v něm změní heslo.

Dále, chcete-li uložit změny v nastavení, stačí kliknout na tlačítko „Použít“.

ASUS router: jak změnit heslo na WiFi

Aby bylo možné změnit heslo pro Wi-Fi, uživatelé routerů ASUS musí otevřít webové rozhraní (u routerů od společnosti ASUS obvyklek dispozici na 192.168.1.1) a přejděte do části „Bezdrátové“.Zde musíte najít textové pole s názvem „Předsdílený klíč WPA“.Do tohoto pole zadejte své nové heslo a klikněte na tlačítko „Použít“.

Pokud na této stránce není takové pole, ochrana heslem je deaktivována.Otevřete rozbalovací nabídku Metoda ověření a vyberte WPA2-Osobní.Poté by se mělo objevit pole Předsdílený klíč WPA.