Jak změnit IP adresu počítače

Po připojení k internetu obdrží každý počítač IP adresu.Dále tuto IP adresu mohou servery použít k identifikaci uživatele, což může v některých případech způsobit potíže.Například vaše IP adresa může náhodně spadat do seznamu blokovaných serverů a nebudete mít přístup k webové stránce, hernímu serveru nebo jinému síťovému zdroji.V takových situacích vyvstává otázka, jak změnit IP adresu počítače.V tomto článku se budeme zabývat několika způsoby, které vám umožní změnit adresu IP a vyřešit tento problém.

Změňte IP adresu počítače pomocí anonymizátorů

Anonymizátoři jsou služby pro rychlou změnu IP adresy počítače při prohlížení webových stránek.Tyto služby fungují podle velmi jednoduchého algoritmu: anonymizátoru řeknete adresu stránky, kterou chcete zobrazit, a anonymizátor tuto stránku stáhne a předá vám ji.Tímto způsobem přímo nekontaktujete prohlížený web a místo vaší IP adresy server určí IP adresu anonymizátoru.

Jednou z nejpopulárnějších služeb tohoto typu je http://anonymouse.org/anonwww.html.

Na hlavní stránce této služby je řádek, do kterého musíte zadat adresu webu a kliknout na tlačítko „Anonymně surfovat“.PotéUvidíte stránku webu, který požadujete.

Jak změnit IP adresu počítače pomocí proxy

Proxy - poměrně jednoduchým a rychlým způsobem, jak změnit IP adresu počítače, je použití proxy serveru.Proxy server, to je malý program běžící na vzdáleném serveru.Takový program hraje roli jakéhokoli pokládání mezi počítačem a webovým serverem, ke kterému se připojujete.Vaše skutečná adresa IP je tedy maskována.Níže se podíváme na proces použití proxy serveru.

Krok # 1. Najděte proxy server.

Proxy mohou být zdarma nebo placené.Pokud potřebujete změnit IP adresu počítače na krátkou dobu, pak zdarma proxy bude více než dost.Pokud potřebujete pravidelně měnit IP adresy, je lepší hledat dobré placené proxy.Ušetřete si tak čas a nervy.

Pomocí vyhledávačů vyhledejte zdarma servery proxy.Požadavky jako „zdarma proxy“ vás rychle přivedou na weby, které distribuují informace o bezplatných proxy serverech.Příkladem takového webu je http://proxy-besplatno.com/.

Hlavní stránka této stránky obsahuje velký seznam bezplatných serverů proxy.Abychom se mohli připojit k proxy serveru, potřebujeme jeho IP adresu a port (viz obrázek výše).

Krok č. 2. Konfigurace prohlížeče.

Poté, co jsme našli volné (nebo placené) proxy servery, musíme je zadat do nastavení prohlížeče.Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, musítezadejte IP adresu proxy serveru v nastavení aplikace Internet Explorer, polka Google Chrome přijímá informace o proxy serverech z aplikace Internet Explorer.

Otevřete tedy nastavení prohlížeče Internet Explorer a přejděte na kartu „Připojení“.Zde musíte kliknout na tlačítko „Nastavení sítě“.

Dále uvidíte malé okno s názvem „Konfigurace nastavení LAN“.Zde musíte povolit funkci „Použít proxy server“ a také zadat IP adresu a port proxy serveru.

Poté musí být všechna okna zavřena kliknutím na tlačítko „OK“.

Krok č. 3. Kontrola IP adresy počítače.

Dále musíte jít na jakýkoli web a zkontrolovat IP adresu, abyste se ujistili, že se vaše IP adresa úspěšně změnila.

Pokud jste vše nakonfigurovali správně a proxy server funguje, měli byste místo vaší IP adresy vidět IP adresu proxy serveru.

​​

Pokud po nastavení proxy nemůžete přejít na žádný web, pak tento proxy server s největší pravděpodobností nefunguje.V takovém případě musíte vybrat jiný proxy (jinou IP adresu a port) a zopakovat nastavení prohlížeče.V některých případech musíte vyzkoušet několik různých proxy, dokud nenajdete fungujícího.

Jak používat VPN ke změně IP adresy počítače

Způsoby popsané výše pro změnu IP adresy počítače mají mnoho nevýhod.Anonymizéry lze použít pouze k prohlížení webů.Zároveň je téměř vždy zablokováno mnoho populárních anonymizátorů.Proxy potřebují dlouhé vyhledávání nebo nákup.Současněservery proxy rychle umírají a nezajišťují vysoké rychlosti připojení.Proto tyto metody změny IP adresy počítače nejsou vždy vhodné.

Alternativou je použití VPN (virtuální privátní síť).Na internetu je mnoho webů, které poskytují služby připojení k internetu pomocí technologie VPN.Tato technologie vám umožňuje vytvořit virtuální připojení k internetu na vrcholu skutečně existujícího připojení.Jednoduše řečeno, jedná se o takové virtuální připojení k internetu.

V důsledku používání VPN získáte novou IP adresu, zatímco rychlost připojení zůstává na normální úrovni.Navíc při používání VPN můžete použít jakékoli programy.Zatímco u proxy serverů může fungovat jen velmi omezený počet programů.

Není třeba se obávat, že VPN je příliš komplikovaná.Na snímku obrazovky vidíte rozhraní programu pro práci s VPN ze služby https://www.vpnservice.ru/.

U tohoto programu je proces připojení k VPN omezen na několik kliknutí myší.Stačí se přihlásit k programu (zadejte uživatelské jméno a heslo) a kliknout na tlačítko připojit.

Jedinou nevýhodou této metody změny IP adresy počítače je to, že tato služba není bezplatná.Takže vpnservice.ru měsíc provozu VPN stojí 8 USD.