Jak změnit tepelnou pastu na procesoru

Vzhledem k přehřátí uživatelé často nevědí, jak změnit tepelné mazivo na procesoru.Zdá se jim, že je to příliš komplikované a proto se musíte obrátit na servisní středisko.

Ve skutečnosti to můžete udělat sami.K tomu potřebujete pouze nový tepelný tuk, který si můžete koupit v každém obchodě s počítačovým vybavením, šroubovákem a nějakým volným časem.

Krok č. 1. Příprava počítače na výměnu tepelné pasty.

Pokud chcete změnit tepelnou pastu na procesoru, budete muset systémovou jednotku rozebrat.Chcete-li to provést, musíte nejprve odpojit napájecí kabel, který se připojuje k napájení, stejně jako všechny ostatní kabely, od systémové jednotky.Poté musíte položit systémovou jednotku na bok a sejmout boční kryt, abyste měli pohodlný přístup dovnitř počítače.

Krok č. 2. Odebrání chladicího systému z procesoru.

Dalším krokem je odstranění chladicího systému (CO) z procesoru.Tento postup velmi děsí nezkušené uživatele.Často se jim zdá, že je příliš obtížné odstranit a nainstalovat chladicí systém.Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché a to jen pomocí několika pohybů.

První věcí, kterou musíte udělat, je odpojit napájecí kabel chladiče od základní desky.Nejlépe se to provede nejdřív, jinak tento kabel bude rušit vás a komplikuje další akce.

Po odpojení napájecího kabelu chladiče můžete začít s vyjímáním chladiče pomocí chladiče.Na základní desce jsou upevněny různé chladicí systémydeska různými způsoby a popsat je všechny v jednom článku nebude fungovat.Proto vezmeme v úvahu dvě nejběžnější možnosti.

Standardní chladicí systém Intel. Po stranách standardního chladiče Intel jsou čtyři nožičky se štěrbinami pro šroubovák.Každá z těchto nohou musí být otočena o půl otáčky proti směru hodinových ručiček.Potom lze chladič s radiátorem vyjmout.

Standardní systém chlazení procesoru AMD. Aby bylo možné odstranit standardní chladicí systém AMD, musíte otočit knoflíkem, který je umístěn na boku radiátoru.Pak musíte uvolnit držák chladiče po stranách a zvednout chladič spolu s chladičem.


Krok č. 3. Vyjměte procesor.

Aby bylo možné změnit tepelné mazivo, je lepší vyjmout procesor ze základní desky.V opačném případě můžete při mytí vysušeného tepelného tuku něco poškodit.

Chcete-li vyjmout procesor ze základní desky, musíte uvolnit jeho držák.To se provádí pomocí kovové páky, která je umístěna na boku procesoru.Přesuňte páku na stranu a zvedněte ji.Poté lze procesor vyjmout.

Krok # 4. Odstraňte staré tepelné mazivo.

Po vyjmutí procesoru ze základní desky můžete konečně změnit tepelné mazivo.Chcete-li to provést, musíte nejprve odstranit veškeré staré tepelné mazivo toaletním papírem nebo vatovou vlnou.Pokud se tepelné mazivo zaseklo a nezmizí, může být namočeno malým množstvím alkoholu.

StejnéZpůsob, jak odstranit zbytky staré tepelné pasty ze dna radiátoru.

Krok č. 5. Nainstalujte procesor a naneste novou tepelnou směs.

Poté, co byl procesor vyčištěn od staré tepelné pasty, znovu ji nainstalujte na základní desku.Instalace procesoru se provádí stejným způsobem jako jeho odebrání, pouze v opačném pořadí.Jediná věc, kterou musíte věnovat pozornost, je správné umístění procesoru.

V jednom z rohů procesoru je tzv. Klíč (ve tvaru trojúhelníku).Tento klíč se musí shodovat s klíčem na konektoru, poté bude procesor nainstalován správně.

Dále je třeba použít malé množství čerstvé tepelné pasty na procesor.V této fázi je velmi důležité nepřehánět to množství tepelné pasty.

Poté musí být tepelné mazivo distribuováno po celém povrchu procesoru.K tomu je velmi vhodné použít plastovou kartu.

Vrstva tepelné pasty musí být velmi tenká (tloušťka menší než 1 milimetr) a stejnoměrná po celé ploše procesoru.

Krok č. 6. Nainstalujte chladicí systém a sestavte počítač.

Po změně tepelné pasty na procesoru můžete nainstalovat chladicí systém.Instalace probíhá stejným způsobem jako demontáž, pouze v obráceném pořadí.Hlavní věcí je nezapomenout připojit chladič k základní desce.

Po sestavení počítače musíte okamžitě zkontrolovat teplotu procesoru.Pokud je teplota procesoru normální, je vše v pořádku.Pokudpřehřátí znamená, že jste udělali něco špatného.Možná tam bylo příliš mnoho tepelné pasty nebo chladič na procesoru nefungoval.