Jak změnit výchozí prohlížeč

Nyní existuje mnoho kvalitních webových prohlížečů.Například Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Opera.Po instalaci jednoho nebo více nových prohlížečů se uživatelé často potýkají s otázkou, jak změnit výchozí prohlížeč.V tomto článku si povíme, jak tento problém vyřešit.

Změna výchozího prohlížeče je poměrně jednoduchá.Jediné, co musíte udělat, je otevřít prohlížeč, který chcete použít jako hlavní.Přejděte do jeho nastavení a najděte funkci „Nastavit jako výchozí prohlížeč“.Po použití této funkce bude ve výchozím nastavení použit vybraný prohlížeč.

Jak nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč

Za účelemjako výchozí prohlížeč použijte Google Chrome, otevřete jeho hlavní nabídku a přejděte do části „Nastavení“.

V Nastavení v dolní části stránky se zobrazí tlačítko „Nastavit Google Chrome jako můj výchozí prohlížeč“.

Po kliknutí na toto tlačítko se Google Chrome stane výchozím prohlížečem.

Jak používat Mozilla Firefox jako výchozí prohlížeč

Chcete-li nastavit Mozilla Firefox jako výchozí prohlížeč, klikněte na tlačítko „Firefox“, které se nachází vv levém horním rohu programu av okně, které se otevře, vyberte položku „Nastavení“.

V nastavení prohlížeče Mozilla Firefox přejděte na kartu „Obecné“.V sekci „Nastavení systému“ je tlačítko „Nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč“.Kliknutím na toto tlačítko nastavíte prohlížeč Mozilla Firefox jako výchozí prohlížeč.

Navíc nad tlačítkem je funkce „Při spuštění vždy zkontrolovat, zda je Firefox výchozí prohlížeč“.Pokud tuto funkci povolíte, prohlížeč Firefox při změně výchozího prohlížeče oznámí, že není výchozím prohlížečem, a nabídne jej opravit.

Jak nastavit Opera jako výchozí prohlížeč

Chcete-li použít webový prohlížeč Opera jako výchozí prohlížeč, otevřete nabídku Opera, která se nachází v levém horním rohu programu.

V okně, které se otevře, přejděte na „Nastavení“.Okno nastavení prohlížeče Opera lze otevřít také kombinací kláves Alt + P.

V horní části okna nastavení se zobrazí tlačítko „Použít Opera jako výchozí prohlížeč“.Po kliknutí na toto tlačítko bude operační systém Opera používat jako výchozí prohlížeč.

Jak nastavit Internet Explorer jako výchozí prohlížeč

Po instalaci operačního systému Windows je výchozím prohlížečem webový prohlížeč Internet Explorer.Pokud jste změnili výchozí prohlížeč, ale pak jste se rozhodli vrátit aplikaci Internet Explorer, je to snadné.

Otevřete Internet Explorer a stiskněte tlačítko Alt.Po kliknutí na tlačítkoAlt v horní části okna aplikace Internet Explorer, nabídka "Soubor, Upravit, Zobrazit, Oblíbené, Nástroje, Nápověda."Otevřete nabídku „Nástroje“ a poté položku „Vlastnosti prohlížeče“.

​​

V okně „Možnosti Internetu“ na kartě „Programy“ je tlačítko „Použít ve výchozím nastavení“.

Kliknutím na toto tlačítko nastavíte Internet Explorer jako výchozí prohlížeč.Kromě toho je pod tlačítkem funkce „Upozornit mě, pokud Internet Explorer není výchozí prohlížeč“.Pokud tuto funkci povolíte, aplikace Internet Explorer vás upozorní, pokud přestane být výchozím prohlížečem a nabídne opravu.

Jak změnit výchozí prohlížeč prostřednictvím ovládacího panelu

Výchozí prohlížeč můžete také nastavit pomocí ovládacího panelu.Chcete-li to provést, otevřete Ovládací panely a přejděte k části "Programy - výchozí programy - Nastavit výchozí programy".

Poté v otevřeném okně vyberte prohlížeč, který chcete nastavit jako výchozí, a klikněte na tlačítko „Použít tento program jako výchozí“.Poté uložte výsledek kliknutím na tlačítko „OK“.

Zde můžete také určit, které soubory budou otevřeny pomocí jednoho nebo druhého programu.Chcete-li využít této příležitosti, klikněte na tlačítko „Vybrat výchozí nastavení pro tento program“.