Jak zobrazit IP adresu počítače

Mnoho uživatelů se musí podívat na IP adresu počítače.Například za účelem hraní online hry s přáteli nebo spuštění FTP serveru.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak si prohlédnout IP adresu počítače se systémem Windows.

Nejprve musíte pochopit teorii.IP adresa je interní (lokální) a externí.Interní adresa IP je adresa vaší místní sítě.A externí IP adresa je adresa pro celý internet.Jinými slovy, prostřednictvím interní adresy IP je počítač přístupný pouze z místní sítě a prostřednictvím externí adresy IP je počítač přístupný odkudkoli na internetu.

V operačním systému Windows můžete IP adresu počítače vidět několika způsoby.Budeme zvažovat nejjednodušší možnost.

Klikněte na ikonu síťového připojení a ve vyskakovacím okně klikněte na odkaz „Centrum sítí a sdílení“.Prostřednictvím ovládacího panelu můžete také otevřít „Centrum sítí a sdílení“.

Po zobrazení okna „Centrum sítí a sdílení“ musíte kliknout na odkaz „Připojení k místní síti“.

Dále se otevře okno „Status - Local Area Connection“.Zde musíte kliknout na tlačítko "Podrobnosti".

Poté se otevře okno „Informace o síťovém připojení“.

Zde, oproti položce „Adresa IPv4“, bude uvedena vaše IP adresa.

Kromě toho můžete IP adresu zobrazit pomocí příkazového řádku systému Windows.ProChcete-li to provést, otevřete nabídku Spustit (Windows + R) a zadejte příkaz cmd.Můžete také zadat příkaz cmd v nabídce Start nebo spustit vyhledávání na obrazovce (pokud používáte Windows 8).

Chcete-li zobrazit IP adresu počítače pomocí příkazového řádku, zadejte příkaz „ipconfig“.Poté se zobrazí informace o síťových připojeních.

Vedle položky „IPv4 Address“ se zobrazí vaše IP adresa.

Pokud zde uvedená adresa IP odkazuje na podsítě 192.168.0.0/16, 10.0.0.0/8 nebo 172.16.0.0/12, znamená to, že se jedná o interní adresu IP.Pokud vaše IP adresa nepatří do žádné z těchto sítí, znamená to, že je externí.

Pokud máte interní IP adresu a chcete zjistit vaši externí IP adresu, musíte pro určení externí IP použít jednu ze speciálních služeb.Nabízíme vám nejoblíbenější služby:

  • http://internet.yandex.ru/
  • http://2ip.ru/
  • http://www.myip.ru/ru-RU/index.php
  • http: //www.ip-ping.com /
  • http://ru.smart-ip.net/

Následujte jeden z těchto odkazů, bude zde uvedena vaše externí adresa.IP adresa