Jak zpracovat fotografii

Jak jsme již psali v předchozím článku, abyste získali kvalitní a krásnou fotografii, musíte ji zpracovat.V tomto článku popíšeme, jak zpracovat fotografii pomocí prohlížeče FastStone Image Viewer.

Zpracování fotografií je poměrně obtížný úkol.Profesionální fotografové již léta studují různé techniky zpracování fotografií.V tomto článku vám ukážeme jen několik základních technik zpracování fotografií.Ale i pomocí těchto jednoduchých triků můžete výrazně zlepšit kvalitu svých obrázků.

Zpracování fotografií pomocí prohlížeče obrázků FastStone

Používání prohlížeče obrázků FastStone je velmi jednoduché.Po otevření fotografie v tomto programu musíte přesunout myš k levému okraji obrazovky.Poté se objeví vyskakovací menu, pomocí kterého můžeme spustit nástroje pro zpracování fotografií.

Oříznutí

První věc, kterou musíme udělat s naším obrázkem, je oříznutí, to znamená,oříznout všechny zbytečné, které nenesou užitečné informace.Chcete-li to provést, spusťte trimovací nástroj nebo klikněte na tlačítko s anglickým písmenem „X“.

V okně, které se otevře, vyberte pomocí myši oblast, kterou chcete na fotografii nechat.Přesnou velikost fotografie můžete také zadat ručně.Chcete-li to provést, použijte speciální pole pod obrázkem.Po výběru požadované části obrázku uložte oříznutí pomocí tlačítka „Oříznout“.

Oprava osvětlení

Dále přejdeme k nástroji Korekce osvětlení.Lze jej vyvolat pomocí nabídky nebo kombinace kláves „Cntrl + T“.Pomocí tohoto nástroje můžete zvýšit nebo snížit jas stínů.Chcete-li to provést, použijte posuvník "Stíny".

Zde můžete také upravit jas křížených oblastí na obrázku pomocí posuvníku „Světlo“.

Pokud je na vaší fotografii více tmavých stínů, můžete je trochu zesvětlit posunutím posuvníku Shadow doprava.To vám umožní získat více podrobností ve stínech na fotografii.

Můžete také dělat zkřížené oblasti na obrázku.Chcete-li snížit jejich jas a zobrazit podrobnosti v těchto oblastech, musíte přesunout posuvník „Světlo“ doleva.

Chcete-li lépe porozumět tomu, jak toto zpracování ovlivňuje fotografii, posuňte jezdce různými směry.Po dokončení práce s nástrojem je třeba výsledek uložit kliknutím na tlačítko „OK“.

Korekce barev

Dalším velmi užitečným nástrojem pro zpracování fotografií je „Korekce barev“.Stejně jako předchozí nástroje, lze jej spustit pomocí nabídky nebo stisknutím klávesy „Cntrl + E“.

Pomocí tohoto nástroje můžete změnit základní nastavení obrazu.Zde můžete ovládat jas, kontrast, sytost a odstín.

Pro každou fotografii musí být tyto parametry vybrány jednotlivě.Takže jen přesuňte posuvníky doPochopte, jak fungují a které pozitivně ovlivňují vaši fotografii.

Ostrost a rozmazání

Posledním uvažovaným nástrojem pro zpracování fotografií je „Ostrost /Rozostření“, lze jej spustit pomocí nabídky nebo pomocípomocí klávesové zkratky „Cntrl + U“.

Pomocí tohoto nástroje můžete zaostřit vaši fotografii, což pozitivně ovlivní její kvalitu.To je velmi jednoduché, stačí přejetím jezdcem doprava a výsledek uložit pomocí tlačítka „OK“.

I takové jednoduché zpracování fotografií může výrazně zvýšit jeho atraktivitu.Můžete porovnat výsledek zpracování s původním obrázkem na obrázku výše.