Jak zrychlit počítač

Je příliš pozdě všichni uživatelé přemýšleli, jak zrychlit počítač.Kromě toho je tento problém relevantní nejen pro zastaralé a slabé počítače, ale také pro moderní stolní počítače a notebooky.V tomto článku se budeme zabývat několika metodami, které výrazně zrychlí počítač bez zakoupení nových součástí nebo přeinstalování operačního systému.

Krok č. 1. Odebrání nepotřebných programů ze spuštění.

Během instalace se mnoho programů zapisuje do spuštění.Výsledkem je spuštění desítek programů, které uživatel nikdy nepoužívá.Tyto programy běží s operačním systémem a spotřebovávají systémové prostředky.Aby se počítač urychlil, je třeba odstranit ze spouštěcích programy, které nepoužíváte nebo které používáte extrémně zřídka.

Za tímto účelem otevřete nabídku „ Run “ (kombinace klávesWindows + R ) a zadejte příkaz „ msconfig. “Můžete také zadat příkaz msconfig do vyhledávací lišty nabídky Start nebo na úvodní obrazovku (pokud používáte Windows 8).Poté se před vámi otevře okno „ Konfigurace systému “.Zde musíte přejít na záložku „ Spuštění “, zrušte zaškrtnutí políček programů, které chcete odstranit ze spuštění, a uložit nastavení, klikněte na tlačítko „ Použít “.Tato jednoduchá akce sníží zátěž a zvýší rychlost počítače.

Kromě toho můžete počítač zrychlitpo vyčištění autoloadu pomocí programu Autoruns.Tento program je velmi podobný nástroji msconfig, ale na rozdíl od něj má více funkcí.Stáhněte si tento program z oficiálních stránek a spusťte jej v počítači.Po spuštění se zobrazí velké množství karet.Na každé z těchto karet je seznam programů a součástí operačního systému, které se spouštějí automaticky.Spuštění kterékoli z těchto součástí můžete zakázat jednoduše zrušením zaškrtnutí políčka.

Program Autoruns však musí být používán opatrně, protože může být použit k deaktivaci komponenty nezbytné pro fungování operačního systému.Zakažte jej proto pouze v případě, že jste si jisti, že se jedná o program jiného výrobce a není součástí operačního systému.

Krok č. 2: Zakázání nepotřebných služeb

Služby jsou jedním ze způsobů, jak automaticky programovat. Vypnutím nepotřebných služeb můžete mírně snížit zatížení a zrychlit počítač.Chcete-li to provést, spusťte příkaz msconfig av okně „ Konfigurace systému “ přejděte na kartu „ Služby “.

Nejprve je třeba zaškrtnout políčko vedle funkce „ Nezobrazovat služby společnosti Microsoft “.Aktivace této funkce skryje ty služby, které jsou součástí operačního systému.Zakázání takových služeb může způsobit nestabilní provoz počítače, zatímco jejich deaktivace nezpůsobí znatelné zvýšení rychlosti počítače.Proto je nejlepší neriskovat ani se nedotýkat služeb společnosti Microsoft.

Po skrytí služeb společnosti Microsoft musíte zakázat služby, které byly spuštěny nepotřebnými programy.Chcete-li nastavení uložit, klikněte na tlačítkoPoužít .

Krok č. 3. Uvolněte místo na systémovém disku.

Pokud na systémové jednotce není dostatek volného místa, můžete počítač urychlit jednoduše uvolněním nějakého místa.Důvodem je skutečnost, že programy a operační systém potřebují volné místo k uložení nastavení a dočasných souborů.Kromě toho je na systémovém disku umístěn odkládací soubor, do kterého operační systém přesouvá data z paměti RAM.Úplně plný systémový disk má proto nepříznivý vliv na rychlost počítače.

Za účelem uvolnění místa na systémovém disku a zrychlení počítače můžete vymazat (nebo přenést na jiný disk) programy, které nepotřebujete.Kromě toho je třeba zkontrolovat hmotnost souborů a složek na ploše.Celý obsah plochy je umístěn na systémové jednotce, takže prostý přenos dokumentů z plochy na jinou jednotku uvolní místo na systémové jednotce.

Můžete také použít funkci „ Vyčištění disku “.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti systémového disku a klikněte na tlačítko „ Vyčištění disku “.

Poté operační systém provede analýzu systémového disku a nabídne seznam souborů, které lze vymazat, aniž by došlo k poškození systému.

Zaškrtněte políčka vedle souborů, které chcete odstranit, astiskněte tlačítko „ OK “.

​​

Krok č. 4: Defragmentace systémové jednotky.

Dalším docela účinným způsobem, jak zrychlit počítač, je defragmentace systémového disku.Tento postup lze provést pomocí nástrojů zabudovaných do systému.Je však lepší používat programy třetích stran.

Bezplatné programy pro defragmentaci:

  • Auslogics Disk Defrag Free;
  • Defraggler;
  • IObit Smart Defrag;
  • MyDefrag.

Placené programy pro defragmentaci:

  • O&O Defrag;
  • Auslogics Disk Defrag Pro;

Můžete použít kterýkoli z těchto programů, není mezi nimi žádný zásadní rozdíl.Jedinou poznámkou je, že byste neměli defragmentovat SSD disky.Protože defragmentace SSD nezvyšuje rychlost PC, ale současně snižuje životnost disku.

Krok č. 5. Vypněte vizuální efekty.

Pokud jste již udělali vše, ale stále přemýšlíte o tom, jak zrychlit počítač, měli byste vypnout vizuální efekty.Chcete-li to provést, otevřete „ Ovládací panel “ a přejděte k části „ Systém a zabezpečení - Systém - Pokročilá nastavení systému“ .Poté by se před vámi mělo otevřít okno „ Vlastnosti systému “.Zde musíte kliknout na tlačítko „ Parametry “ v části „ Výkon “.

Ve výsledku se zobrazí okno „ Parametry výkonu “, zde musíte povolit funkci „ Zajistit nejlepší výkon “.

Uložení výsledkuzavřete všechna okna stisknutím tlačítka „ OK “.V důsledku toho budou všechny vizuální efekty v operačním systému Windows zakázány.Uvolní to některé zdroje a zrychlí počítač.

Krok # 6: Zvětšení velikosti souboru stránky.

Pokud máte na systémovém disku dostatek volného místa, můžete zkusit zvětšit velikost souboru stránky.V některých situacích to může počítač urychlit.K tomu, stejně jako v předchozím případě, otevřete okno „ Parametry výkonu “.Poté přejděte na kartu „ Upřesnit “ a klikněte na tlačítko „ Změnit “.

Poté zrušte zaškrtnutí políčka vedle „ Automaticky vyberte velikost stránkovacího souboru “ a zaškrtněte políčko vedle funkce „ Zadejte velikost “.

Dále musíte určit novou velikost souboru stránky a zavřít všechna okna kliknutím na tlačítko OK “.