Jak zvětšit odkládací soubor v systému Windows 10

Odkládací soubor je speciální soubor Pagefile.sys ) na pevném disku, který se používá k rozšíření paměti RAM.Když dojde volné místo v RAM, operační systém přenese nevyužitá data z RAM do souboru stránky.Tím se uvolní prostor pro nová data.To vám umožní zabránit zamrznutí jednotlivých programů a celého systému jako celku.

Ve výchozím nastavení je velikost souboru stránky určena systémem.Pokud je to však žádoucí, může uživatel zmenšit nebo zvětšit jeho velikost, jak uzná za vhodné.V tomto článku se můžete dozvědět, jak zvětšit soubor stránky v systému Windows 10.

Jak změnit soubor stránky v systému Windows 10

Nejprve musíte otevřít „Ovládací panel“.Klikněte pravým tlačítkem na tlačítko „Start“ a v okně, které se otevře, vyberte položku „Ovládací panely“.

Poté přejděte k části „Systém a zabezpečení“.

A pak v podokně „Systém“.

Poté byste měli vidět okno se základními informacemi o vašem počítači (toto okno lze otevřít také pomocí kombinace klávesWindows + Pauza ).Zde musíte kliknout na odkaz „Pokročilá nastavení systému“, který se nachází v nabídce vlevo.

Dále by se mělo objevit okno „Vlastnosti systému“ (toto okno může být takéotevřete příkazemsysdm.cpl ).Zde musíte kliknout na tlačítko „Možnosti“, které se nachází v bloku „Výkon“ (záložka „Upřesnit“).

Poté se otevře okno „Nastavení výkonu“.V tomto okně přejděte na kartu Upřesnit.Zde se zobrazí aktuální velikost souboru stránky.Chcete-li zvětšit jeho velikost, musíte kliknout na tlačítko "Změnit".

Jako výsledek byste se měli dostat do okna s nastavením souboru stránky.Chcete-li zvětšit odkládací soubor v systému Windows 10, musíte zrušit zaškrtnutí políčka „Automaticky vybrat velikost odkládacího souboru“, povolit funkci „Určit velikost“ a poté určit počáteční (minimální) a maximální velikost odkládacího souboru.

Poté, co jste zvětšili velikost stránkovacího souboru, musíte použít nastavení kliknutím na tlačítko „Set“ a zavřít všechna otevřená okna kliknutím na tlačítko „Ok“.Aby se změny projevily, nezapomeňte restartovat počítač.

Jak přenést odkládací soubor na jinou jednotku

Musíte dodat, že odkládací soubor lze nejen zvětšit nebo zmenšit, ale můžete takéMůžete jej přenést na jiný disk.Chcete-li to provést, zakažte odkládací soubor na systémovém disku (vyberte možnost „Bez odkládacího souboru“).

A poté vytvořte nový odkládací soubor na jiné jednotce.

Můžete také deaktivovat soubor stránky pro všechny jednotky.V takovém případě bude operační systém spuštěn bez souboru stránky.Ale nedělej todoporučeno.To nepřináší žádné zvýšení rychlosti, ale zároveň existuje riziko zamrznutí.