Jak zvětšit písmo v prohlížeči

Prohlížeč je již dlouho hlavním programem pro průměrného uživatele.Nyní se prohlížeč používá nejen k prohlížení webových stránek, ale také k odesílání pošty, úprav dokumentů, čtení knih atd.

V takové situaci je často nutné zvětšit písmo v prohlížeči.Konec konců, práce s malým textem po dlouhou dobu je docela únavná.V tomto článku si povíme, jak zvětšit písmo v prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer a dalších.

Jak zvětšit písmo pomocí klávesnice

Chcete-li zmenšit nebo zvětšit písmo v prohlížeči, je nejlepší použít klávesnici.Existují klávesové zkratky, které fungují v Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Internet Explorer.

CTRL a klávesa „+“ - podržením kláves CTRL a „+“ zvýšíte písmo v prohlížeči.V tomto případě může uživatel použít klávesu „+“ na primární i sekundární (Num) klávesnici.

CTRL a klávesa „-“ - kombinací kláves CTRL a „-“ se zmenší písmo v prohlížeči.Uživatel může použít klávesu „-“ na primární i sekundární klávesnici.

CTRL a kolečko myši - podržte stisknutou klávesu CTRL a pohněte kolečkem myši.Můžete tak rychle zmenšit nebo zvětšit písmo prohlížeče na požadovanou velikost.

CTRL a klávesa 0 -Tato kombinace kláves se používá k resetování přiblížení stránky v prohlížeči.Pomocí této kombinace se vrátíte do původní velikosti písma v prohlížeči.Uživatel může použít klávesu „0“ (nula) na primární i sekundární klávesnici.Tato kombinace kláves funguje ve všech populárních prohlížečích (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera) s výjimkou Internet Explorer.

Další způsoby, jak zvětšit písmo v prohlížeči

Písmo můžete také zvětšit pomocí nabídky prohlížeče.

V prohlížeči Google Chrometo lze provést v hlavní nabídce programu.Chcete-li to provést, stačí otevřít hlavní nabídku (tlačítko v pravém horním rohu programu) a kliknout na tlačítko „+“, pokud chcete zvětšit písmo, nebo na tlačítko „-“, pokud chcete písmo zmenšit.

V prohlížeči Operase písmo zvětšuje a zmenšuje stejným způsobem.Otevřete nabídku programu (tlačítko Opera v levém horním rohu) a použijte tlačítka + a -.

Chcete-li v prohlížeči Mozilla Firefoxzmenšit nebo zvětšit písmo, stiskněte na klávesnici tlačítko ALT a po zobrazení nabídky otevřete „Zobrazit -Měřítko. “Zde můžete zvětšit, zmenšit nebo resetovat velikost písma.

V prohlížeči Internet Explorerotevřete hlavní nabídku programu (tlačítko v pravém horním rohu programu) a vyberte „Měřítko“.".

Také v Internet Exploreru můžete stisknout klávesu ALT a v zobrazené nabídce otevřít „Zobrazit - Zoom“.