Jak zvolit správnou digitální technologii

Často musíme volit různé digitální technologie: počítače, přehrávače médií, fotografická zařízení, chytré telefony.V tomto článku se můžete seznámit s obecnými doporučeními pro výběr takových zařízení.

Nekupujte „slibná“ zařízení

Při hodnocení různých zařízení často slyšíte, že zařízení zatím nemá dostatečnou sadu funkcí, ale výrobce slibuje jeho opravu, proto toto zařízení"Velmi nadějný."V takových případech zpravidla slibují aktualizace firmwaru nebo jiný software, do kterého budou přidány nové funkce.Nebo výrobce může slíbit uvolnění dalšího příslušenství pro zařízení.

Příkladem jsou hybridní kamery (bez zrcadlovek s vyměnitelnými objektivy).Výrobci uvádějí na trh nová zařízení, zatímco slibují uvolnění objektivů a dalšího příslušenství „v blízké budoucnosti“.Výsledkem je, že kupující obdrží kameru s velrybí čočkou bez možnosti zakoupit si další optiku.

Nestojí za to kupovat taková „slibná“ zařízení.Nové zařízení může trvat roky až do požadovaného stavu.Proč vy jako spotřebitel platíte za vadný produkt a čekáte na milost od výrobce.

Nekupujte zařízení se surovým softwarem

Dodatek k předchozímu odstavci.Vydání zařízení s buggy nebo bez funkčního firmwaru (software) je mezi výrobci celkem běžnou praxírůzné počítačové vybavení.Obzvláště často to výrobci přehrávačů HD médií a směrovačů hřeší.Nákup „surového“ produktu není lepší čekat na vydání nového firmwaru (pokud vyjde) nebo vzít jiné zařízení.

Nekupujte zastaralé zařízení

Je lepší koupit zastaralé zařízení.I když si myslíte, že jejich schopnosti jsou pro vás dost.Dříve nebo později se zvýší vaše požadavky na zařízení a budete litovat nákupu neobvyklého zařízení.

Koupit zařízení se sadou funkcí „růstu“

Dodatek k předchozímu odstavci.Zkuste si koupit zařízení s „rozpětím“ příležitostí.Postupem času se vaše požadavky budou zvyšovat a vyspělejší zařízení bude v pořádku.

Nekupujte zařízení, která jsou příliš levná nebo příliš drahá

Neměli byste pronásledovat cenu.Nejoptimálnější modely jsou zpravidla ve střední cenové kategorii.

Nekupujte zařízení od neznámých značek

Dodatek k předchozímu odstavci.Nejčastěji tito výrobci nabízejí nižší cenu za „podobné“ zařízení.Ale takové nákupy nejčastěji končí zklamáním.